Da li je Neptunas pobedom izbacio Galatasaraj iz TOP 16?

Neptunas posle pobede nad Turcima ima skor 4-5, Galatasaraj je na tri pobede i šest poraza, ali ima bolji međusobni skor

• 5

U poslednjem kolu turski tim dočekuje Olimpijakos pred praznim tribinama, dok ekipa iz Klaipede putuje u Valensiju. Olimpijakos i Crvena zvezda već su obezbedili plasman u drugu fazu, a preostala četiri mesta i dalje su otvorena.

Neptunas u gostima nijednu utakmicu nije izgubio jednocifrenom razlikom, a kod kuće je ostvario četiri trijumfa, uz poraz od Olimpijakosa posle produžetka.

Čitav meč izuzev poslednjih deset minuta bio je na jedan posed. U poslednjoj četvrtini domaći su odigrali briljantno u odbrani, a Šakur i Galdikas postigli su ključne poene kojima je Neptunas došao do +9 (76:67) na četiri minuta do kraja. Tako su Litvanci izbegli neizvesnu završnicu i održali se u trci za Top 16.

Najefikasniji bio je Dejvidas Gailijus sa 23 poena i 8 skokova, a Mustafa Šakur imao je 16 poena, dok je Butkevičus ubacio 11 poena.

Zoran Erceg predvodio je Galatasaraj sa 24 poena i 4 skoka, dok je Vladimir Micov postigao 12 poena uz četiri skoka i dve asistencije. Istakao se Patrik Jang sa devet poena, a Karlos Arojo imao je očajno šutersko veče od svega 5 poena.