Vojvodina izgubila na Karaburmi, BSK nosi bod iz Kragujevca

Vojvodina u prvenstvu poražena posle 12 kola, Radnički samo 1:1 sa timom iz Borče, značajna pobeda Novog Pazara

• 0

Vojvodina je izgubila na Karaburmi od OFK Beograda 1:0, ali je Radnički nije pretekao na tabeli. BSK je na "Čika Dači" osvojio važan bod (1:1), pa Kragujevčani sada imaju bod manje od novosadskih "crveno-belih", koji su i dalje trećeplasirani.

Vojvodina nije pobedila OFK Beograd na njegovom terenu ni posle pet godina, a u prvenstvu je pretrpela poraz posle 12 kola. Poslednji put je poklekla protiv Partizana u Novom Sadu 2:1, još u 7. kolu, 1. oktobra. Voša je poslednji put poražena u šampionatu kao gost 23. aprila prošle godine, a i tada ju je savladao OFK Beograd (1:0).

Radnički je bio favorit protiv BSK. Još kada ga je napadač Darko Spalević doveo u vođstvo već u 7. minutu, očekivala se sigurna pobeda, ali je tim iz Borče pokazao zube. Izjednačio je autogolom Nedovića u 40. minutu. Kragujevčanima je slaba uteha što se njihov najbolji igrač sa 14 golova učvrstio na čelu liste strelaca u prvenstvu.

Prvi pratilac mu je Ognjen Mudrinski (devet golova), centarfor Jagodine, koja je sjajno krenula u nastavku šampionata, izuzimajući ubedljiv poraz na stadionu Partizana u minulom kolu (4:0), ali joj je Rad odoleo (1:1).

Novi Pazar ostvario je izuzetno značajnu pobedu u borbi za opstanak. Jedini gol protiv gosta Javora dao je Kecap u 64. minutu. U 82. je isključen zbog drugog žutog kartona, a Javor je sa igračem manje bio od 59. minuta. U svlačionicu je morao Luković.

Posle oba poraza kod kuće u nastavku prvenstva Sloboda se najzad radovala. Savladala je Spartak 2:0, a prethodno nije dala gol 365 minuta.

Jagodina - Rad 1:1