Bundesliga: Gosti dali samo jedan, ali mnogo vredan gol!

Prve četiri utakmice 16. kola nemačkog šampionata donele su dve pobede domaćeg tima, remi i trijumf Štutgarta na strani

• 0

Bajern iz Minhena nastavlja da gazi ka tituli. I pored odsustva nekolicine standardnih fudbalera, izabranici Pepa Gvardiole lako su izašli na kraj sa Frajburgom. Samo sedam minuta bilo je dovoljno šampionu Nemačke da otkloni dileme oko pobednika - 2:0 (1:0)

U 41. minutu strelac je bio Arjen Roben, a konačan rezultat postavio je Miler na samom početku drugog poluvremena. Više nego dovoljno za novi siguran trijumf.

Najzanimljiviji meč odigran je u Hamburgu gde je Štutgart golom Florijana Klajna u finišu prvog dela stigao do minimalne,a ali veoma bitne pobede. Gosti su od 54. minuta imali i igrača manje na terenu, nakon što je direktan crveni karton dobio Nidermajer.

Majnc i Keln odigrali su bez golova, a Hanover je na svom terenu savladao Augsburg sa 2:0.