Novi kiks Borusije, osam golova u Frankfurtu!

U ekipi iz Dortmunda svih 90 minuta odigrao je srpski defanzivac Neven Subotić, dok je Miloš Jojić presedeo na klupi.

• 1

Fudbaleri Borusije Dortmund i Volfsburga igrali su nerešeno 2:2, dok je remi između Ajntrahta i Herte završen rezultatom 4:4, u utakmicama 16. kola nemačke Bundes lige.

Tim Jirgena Klopa zabeležio je novi kiks i trećim remijem, uz samo četiri pobede, ostao pri dnu tabele, dok je drugoplasirani Volfsburg prišao na 11 bodova vodećem šampionu Bajernu.

Može se reći da je Borusija prokockala pobedu. Igrala je bolje i dva puta bila u vođstvu, ali je u završnici nesmotrenošću odbrane primila gol na razočaranje navijača na tradicionalno ispunjenom stadionu.

U Klopovom sastavu svih 90 minuta odigrao je srpski defanzivac Neven Subotić, dok je Miloš Jojić presedeo na klupi.

Retko viđenih osam golova palo je na utakmici u Frankfurtu, gde je Herta vodila sa 3:1 i 4:2, ali je napadač domaćih Majer pred sam kraj posle mnogo uzbuđenja postigao dva gola u roku od minut i doneo svom timu značajan bod.

Srpski internacionalci u ekipi Ajntrahta Aleksandar Ignjovski i Slobodan Medojević bili su među rezervama.

Važne pobede na gostovanjima postigli su Šalke u Paderbornu (2:1) i Bajer Leverkuzen u Hofenhajmu (1:0).