Bajern nastavio niz pobeda! Roben doneo trijumf u 90. minutu!

• 1

Fudbaleri Bajerna savladali su na gostujućem terenu ekipu Majnca sa 2:1, u prvoj utakmici 17. kola nemačke Bundeslige.

Šampionski tim Pepa Gvardiole zabeležio je osmu pobedu zaredom, ukupno 14. ove sezone, pa je sa utakmicom više odmakao drugoplasiranom Volfsburgu 14 bodova.

Favorit je do novog uspeha došao nakon velike i izjednačene borbe. Dva gola pala su u prvom poluvremenu, poveo je Majnc, ali je Švajnštajger brzo izjednačio sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca, i do pred sam kraj domaćin je praktično imao bod u rukama.

Međutim, Arjen Roben je kaznio neopreznost odbrane protivnika i u poslednjem minutu pogodio iz blizine za novi trijumf kluba iz Minhena.