Malaga na krilima veterana juri ka Ligi šampiona

Pelegrinijeva četa pobedila direktnog rivala Espanjol u Barseloni, i to golovima Van Nistelroja i Demikelisa

• 0

Malaga se nalazi na dobrom putu da sledeće sezone igra u Ligi šampiona. Samo godinu dana je prošlo od kada ih je kupio arapski milioner Al Tani, a velika ulaganja već daju rezultate. Sada dele treće mesto na tabeli sa Valensijom!

Malaga je danas posle munjevitog preokreta savladala 2:1 direktnog konkurenta za četvrto mesto Espanjol na njegovom terenu, i tako napravila ogroman korak do trećeg ili četvrtog mesta, što je glavna ambicija kluba u ovoj sezoni. Pobedu Malagi doneli su veterani Rud van Nistelroj i Martin Demikelis.

Espanjol je vodio golom januarskog pojačanja iz Intera Koutinja, ali je sve uprskao za samo dva minuta. Rud van Nistelroj ušao je sa klupe i već u drugom kontaktu sa loptom poravnao rezultat. Samo dva minuta kasnije iskusni Martin Demikelis vara golmana Espanjola i pravi totalni rezultatski preokret. Zanimljivo je to što je na golu Malage debitovao Karlos Kameni, koji je u klub stigao prošlog januara upravo iz Espanjola.

Na ruku Malagi ide i poraz još jednog direktnog rivala - Levantea na svoim terenu. Osasuna je slavila u Valensiji 2:0 i pokazala da će se uključiti u borbu sa nekog od mesta koja vode u evrokupove. Strelci za tim iz Pamplone bili su Garsija i Ninjo, a Dejan Lekić se vratio u ekipu posle loma ruke i ceo meč presedeo na klupi. Osasuna je već sedam mečeva bez poraza, a u sledećem kolu dočekuje Real Madrid.

Korak unazad u ambicijama da i naredne godine igra u Evropi je napravio madridski Atletiko. "Jorgandžije" su poražene na gostovanju fenjerašu Saragosi, i to golom iz penala u 95. minutu! Saragosa je tako oživela nade da bi i sledeće sezone ogla da igra u Primeri. Ivan Obradović je odigrao svih 90 minuta.