Nova pobeda Čelsija u znaku sukoba Baneta Ivanovića (FOTO) (VIDEO)

Plavci savladali Vest Hem rezultatom 2:0, a kapiten Srbije oštro reagovao kada sudija u finišu prvog poluvremena nije svirao penal nad njim

• 2

Srećni su bili navijači Čelsija nakon pobede njihovog tima u prethodnom kolu jer su tada definitivno obezbedili prvo mesto za ''Boksing dej''. Mesto koje prema nepisanom pravilu znači da će prvi na tadašnji dan biti prvi i na kraju sezone, a Plavci nakon pobede nad Vest Hemom krupnim koracima koračaju ka peharu - 2:0 (1:0).

Dugo Čekićari u gradski derbi protiv Čelsija nisu ušli sa visočije pozicije na tabeli. Sjajno četvrto mesto najavljivalo je sjajnu i neizvesnu fudbalsku predstavu, ali je domaći tim od prvog do poslednjeg minuta kontrolisao igru.

66 GOLOVA ZA JEDNO KOLO: Ovako je to bilo na ''Boxing Day'' pre 51 godinu (FOTO)

Junak trijumfa svakako je Dijego Košta koji je najpre u prvom poluvremenu asistirao Teriju za vođstvo, da bi sredinom drugog dela postavio konačan rezultat svojim 13. golom na 15. mečeva.

U centru pažnje bio je i kapiten srpske reprezentacije Branislav Ivanović koji je u finišu prvog dela ušao u klinč sa Endijem Kerolom smatrajući da je napadač Vest Hema napravio prekršaj za penal. Nemanja Matić je po običaju bio standardno dobar na sredini terena.

Vredi pomenuti i to da je ovaj susret počeo sećanjem na 100 godina od odigravanja prvog susreta na ''Boksing dej'' kada su britanski vojnici odložili oružje i odigrali partiju fudbala protiv Nemaca.