Ana zaustavljena u osmini finala

Venus Vilijams eliminisala najbolju srpsku teniserku posle tri seta 6:7, 6:2, 6:2, Ana propustila 12 brejk lopti, Azarenka se provukla protiv Cibulkove, ispala i senzacija turnira Muguruza-Blanko

• 0

Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u četvrtfinale VTA turnira u Majamiju pošto je izgubila od domaće teniserke Venus Vilijam 2:1, po setovima 7:6(4), 2:6, 2:6.

Ani je pripao prvi set posle taj-brejka u kom je bila sigurnija i dobila ga 7:4. Iskusna Amerikanka nije odustajala i u drugom setu anulirala je Anino vođstvo, pošto je ovaj deo igre dobila 6:2. Napravila je dva brejka, u šestom i u osmom gemu.

Rezultatski, treći set bio je identičan drugom, pošto je Vilijamsova oduzimala set više Ani u šestom i u osmom gemu. Ana je ukupno u meču propustila 12 brejk lopti i tako propustila lepu priliku da stigne do tek druge pobede u devet okršaja sa starijom sestrom Vilijams.

Ivanovićeva je plasmanom u osminu finala ponovila rezultat iz prošle godine. U četvrtfinale ženskog turnira u Majamiju, pored Venus Vilijams, plasirale su se njena sestra Serena, Marija Šarapova, Viktorija Azarenka, Na Li, Marion Bartoli, Agnješka Radvanjska i Karo Voznjacki.

Azarenka - Cibulkova 1:6, 7:6, 7:5

Šarapova - Makarova 6:4, 7:6

Voznjacki - Vikmajer 7:6, 6:0

Radvanjska - Muguruza Blanko 6:3, 6:2

S. Vilijams - S. Stosur 7:5, 6:3

Bartoli - Kirilenko 6:1, 6:2

Li - Lisicki 3:6, 6:4, 6:2

V. Vilijams - Ana Ivanović 6:7, 6:2, 6:2