FOTO PRIČA: Premijer liga - najbolja na svetu!

Pogledajte najzanimljivije stvari nekompletnog 22. kola Premijer lige

• 2

Iako nekompletirano, 22. kolo engleske Premijer lige donelo je nekoliko fenomenalnih mečeva, a postignuto je ukupno 18 golova na šest uvodnih susreta.

Čelsi je demolirao Svonsi sa 5:0, Felaini je spasio Junajted, dok je najveći preokret napravio Kristal Palas. Gubili su sa 2:0 nakon 16. minuta, ali su dobili 3:2. Ne smemo zaboraviti novi trijumf Liverpula, pobedu Totenhema u 90. minutu, kao i neslavan debi Kramarića za Lester.

Plavci su već nakon prvog poluvremena imali četiri gola viška. Po dva puta su pogađali Oskar i Košta, a vredi pomenuti i asistenciju Baneta Ivanovića.

Dugo su napadači Liverpula bili na udaru javnosti, ali su Borini i Lambert opravdali očekivanja Brendana Rodžersa. Vredi pomenuti i to da Aston Vila nije tresla mrežu skoro 600 minuta.

Samo 16 minuta trebalo je Barnliju da povede sa 2:0 protiv Palasa, ali Alan Pardju nije došao da gubi. Zahvaljujući dvostrukom strelcu Dvajt Gejlu Palas je uspeo da preokrene i dobije sa 3:2. Taman toliko da lakše dišu.

Junajted se dugo mučio protiv KPR-a, a uspeli su da probiju bedem tek u 68. minutu. Valensija je asistirao, Felaini pogodio. Konačan rezultat delo je mlađanog Vilsona, a vredi pomenuti da Falkao nije imao svoj dan. Felainiju je ovo bio treći gol ove sezone u PL.

Drama je viđena na Vajt Hart Lejnu gde je Totenhem vodio od 3. minuta, ali su do pobede nad Sanderlendom došli tek golom Eriksena u 90. minutu. Zanimljivo je bilo gledati i novog napadača Crnih mački Džermejna Defoa koji je ostavio dugok trag u dresu Pevaca.

Andrej Kramarić je neslavno počeo odiseju u PL pošto je njegov Lester izgubio kod kuće od Stouka i ostao je zakucan za dno tabele. Hravt je igrao od 65. minuta, a samo dva minuta ranije Krkić je pogodio za Stouk.