Murinjo se najviše raduje Arsenalovoj pobedi nad Sitijem! (VIDEO)

"Građani" su na svom stadionu izgubili od vrlo raspoložene ekipe Arsena Vengera, koja je slavila rezultatom 2:0

• 0

Rezultatu derbija 22. kola Premijer lige Mančester siti - Arsenal najviše se raduju u londonskom Čelsiju!

"Građani" su na svom stadionu izgubili od vrlo raspoložene ekipe Arsena Vengera, koja je slavila rezultatom 2:0. Ovo je prva pobeda "tobdžija" protiv aktulenog šampiona na gostujućem terenu od 8. maja 2002. godine, kada su pobedili Mančester junajted minimalnim rezultatom.

Samim tim, Siti zaostaje pet bodova za vodećim Čelsijem, koji će u narednom kolu dočekati upravo aktulenog šampiona, i u slučaju pobede, Žoze Murinjo će spremati slavlje.

Zato ni ne čudi što se na internetu baš ova reakcija najviše deli posle meča na "Etihadu":

A sad ozbiljno, o meču.

Arsenal je poveo nakon penala, koji je dosuđen nakon što je Kompani oborio Monreala u kaznenom prostoru, a siguran egezkutor sa bele tačke bio je Santi Kazorla.

Igrači Sitija nisu uspevali da konkretnije zaprete, sve do početka drugog poluvremena, kada su konstantno zujali oko gola Arsenala. Međutim, novi prekid je doneo i drugi gol gostiju.

Kazorla je odlično izveo slobodan udarac, a Olivije Žiru je pobegao usnuloj odbrani Sitija i postigao gol glavom.

Arsenal je zahvaljujući ovoj pobedi samo na bod zaostatka za četvrtoplasiranim Mančester junajtedom i ponovo se ukljčio u trku za plasman u Ligu šampiona.

Ranije danas, fudbaleri Vest Hema pobedili su na svom terenu Hal 3:0.

Vest Hem je 10. trijumfom u ligi prestigao Liverpul. Mrežu Hala načeo je Endi Kerol u 49. minutu, a golove za ekipu sa Apton Parka postigli su Morgan Amalfitano u 69. minutu i nekoliko trenutaka kasnije Stjuart Dauning.