ŠESTICA! Moćna je Barsa! (VIDEO)

Pitanje pobednika se ni u jednom momentu nije dovodilo u pitanje u Elčeu

• 0

Kada su Lionel Mesi i Nejmar raspoloženi, Barselona ne gubi, već samo gazi!

Katalonski klub je nedelju dana nakon pobede 4:0 nad Deportivom u La Korunji, ubedljivo slavio u meču 20. kola protiv Elčea - 6:0.

Retko viđen kuriozitet je da je Barselona protiv 17-plasirane ekipe postigla ove godine već 15 golova (5:0, 4:0 u Kupu Kralja).

Goleadu je najavio defanzivac Barse Đerar Pike, koji je majstorski grudima primio centaršut Ćavija iz slobodnog udarca, i potom lako s leve strane postigao vodeći pogodak.

U drugom poluvremenu je Mesi duplirao sa bele tačke, pošto je Nejmar oboren u šesnaestercu.

Dva minuta kasnije, Fajr je zaradio drugi žuti karton, tako da je Elče ostao sa desetoricom na terenu, što je pomoglo Barsi da još ubedljivije slavi.

Naredna dva gola postigao je Nejmar, što mu je prvi put da je dvostruki strelac za Barsu kada su u pitanju gostujući mečevi.

Oba puta mu je asistirao upravo Mesi.

Argentinac je takođe postao dvostruki strelac u 88. minutu, a pobedu na tačku stavlja Pedro golom u zasutavnom vremenu.