NOVAK U ČETVRTFINALU AO: Srbin posle rata nerava izbacio Luksemburžanina! (VIDEO)

Više od dva sata igre, bezbroj razmenjenih udaraca, pomoći lekara zbog žuljeva i prave šahovske partije na terenu, Đoković je uspeo da se domogne plasmana među osam najboljih osmu godinu zaredom

• 10

Novak Đoković je u četvrtfinalu Australijan opena i to po osmi uzastopni put! Najbolji teniser sveta je uspeo u jednoj nadasve teškoj psihičkoj igri nerava da savlada Žila Milera 6:4, 7:5, 7:5 i plasira se među osam najboljih na prvom Gren slemu sezone.

Više od dva sata igre bilo je potrebno prvom teniseru na ATP listi da se domogne trijumfa nad žilavim i iskusnim protivnikom, koji je sjajno servirao, ali i odlično uzvraćao na najbolje Đokovićeve udarce.

Nepoznavanje protivnika sa kojim se do sada nije susretao u karijeri, kao i odlična forma Luksemburžanina i njegovi sjajni servisi naterali su Srbina da pruži maksimum na ovom meču i marljivo gradi svaki poen, čekajući trenutak pada koncentracije i grešku protivnika.

Da ovo neće biti nimalo lak meč za srpskog tenisera videlo se odmah na početku kada je Žil Miler pre svega odličnim servisima igrao izuzetno ofanzivno i gotovo da nije davao prilike Novaku da pomisli na brejk. Nekoliko sjajnih poena odigrala su ova dva momka u prvom periodu meča i njih je uglavnom dobijao Đoković.

Trenutak odluke u u prvom periodu igre dogodio se u sedmom gemu kada je popustila koncentracija Mileru na njegov servis i najbolji igrač sveta je došao do brejk lopti i već drugu na meču uspeo da iskoristi. Nakon toga je sačuvao prednost i priveo prvi set kraju u svoju korist.

Kako je tekao ostatak meča, onda se taj prvi deo može smatrati i za uvertiru, jer je drugi set doneo još veću borbu. Novaku je opao procenat ubačenog prvog servisa, dok je protivnik bio na nivou iz prvog seta, međutim, teniser iz Luksemburga je počeo da greši posle drugog servisa i Srbin je tu vrebao novu priliku za brejk.

Nekoliko prelepih poena iz forhenda osvojio je Đoković kojima je pokazao zašto je najbolji na svetu. Imao je i nekoliko šansi za brejk, ali je ipak morao da sačeka 11. gem da bi to učinio. Usledili su sigurni servisi i drugi set je bio osvojen.

Treći set je predstavljao novi rat na terenu, jer je Miler podigao svoju igru na mnogo viši nivo, ponovo su počeli da ga služe servisi, parirao je Đokoviću po broju vinera i neiznuđenih grešaka, a uspeo je da dođe i do nekoliko prilika za brejk, međutim, nije uspeo da natera Srbina da poklekne i prepusti mu gem na svoj servis.

Sa druge strane, Novak se trudio, ali je bilo očigledno da ga pomalo i živcira upornost protivnika, kao i nemogućnost da napravi rani brejk i što pre završi meč, zbog čega je napravio nekoliko njemu nesvojstvenih grešaka.

Ipak, kada je bilo najvažnije, pri rezultatu 5:5 i Milerovom servisu, skupio je svu svoju snagu i koncentraciju i napao, a to se isplatilo. Propustio je prvu brejk loptu u tom gemu i dao šansu Luksemburžaninu da se izvuče, ali već drugu nije propustio, pa je tako posle 127 minuta igre bio u prilici da servira za pobedu. Servisi su bili perfektni i sve je bilo gotovo.

Sledeći protivnik Novaka Đokovića je Miloš Raonić koji je posle borbe u pet setova uspeo da izbaci Felisijana Lopeza i donese prvo četvrtfinale Kanadi u istoriji "open ere".