Ništa od Večitog derbija u finalu Kupa: Partizan i Voša za trofej!

Odbajkaši Crvene zvezde neće braniti pehar osvojen prošle godine, jer su izgubili od domaćina turnira, a crno-beli su lako došli do pobede u polufinalu nad Radničkim iz Kragujevca

• 4

Odbojkaši Vojvodine i Partizana igraće u finalu jubilarnog, 50. Kupa Srbije u Novom Sadu.

Vojvodine je  pobedila branioca trofeja Crvenu zvezdu sa 3:1, po setovima 25:20, 25:23, 21:25 i 25:19, posle 108 minuta igre.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Milan Katić sa 22 poena, 15 je osvojio Dražen Luburić, poen menje Mihajlo Stanković, dok se kod Zvezde istakao Aleksandar Okolić sa 17 poena.

Partizan je opravdao ulogu favorita protiv Radničkog iz Kragujevca 3:0 i za samo 75 minuta igre se domogao meča za trofej.  Po setovima je bilo 25:23, 25:18, 25:17.

Finale je na programu u nedelju od 18 sati.