LŠ: Ronaldo prekinuo post u pobedi Reala, remi u Bazelu! (FOTO) (VIDEO)

Madriđani su slavili u Gelzenkirhenu sa 2:0, dok su ekipe Bazela i Porta odigrale nerešeno 1:1

• 0

Fudbaleri Reala pobedili su Šalke sa 2:0 u prvom meču osmine finala Lige šampiona, pa ih gotovo samo formalnost deli od plasmana u narednu rundu takmičenja.

Portugalac Kristijano Ronaldo doveo je kraljveski tim u vođstvo golom glavom u 26. minutu, posle centaršuta Karvahala.

Ronaldu je ovo 13. uzastopni gol na gostovanjima u Ligi šampiona, a ukupno 76. u svim evropskim takmičenjima po čemu se Portugalac izjednačio sa Lionelom Mesijem i Raulom Gonzalesom.

Takođe, Ronaldo je ovim golom prekinuo post od 299 minuta bez pogotka! Najbolju priliku za izjednačenje Šalke je imao u 74. minutu, ali je udarac Platea pogodio prečku Kasiljasovog gola.

Inače Plate je u igru ušao u 33. minutu umesto povređenog Klas Jan Huntelara. Nekoliko minuta nakon ove situacije ispred Realovog gola, viđena je kazna na drugoj strani. Posle prodora Ronalda između dvojice igrača Šalkea, lopta je stigla do Marsela, koji je izveo najlepši potez na meču za konačnih 2:0, pred revaš u Madridu.

U drugom meču večeri Bazel i Porto su odigrali nerešeno 1:1, pa će se na "Dragau" voditi žestoka borba za prolaz u četvrtfinale Lige šmapiona.

Domaći tim je iz prvog i jedinog udarca ka golu portugalskog tima poveo, a u strelce se posle asistencije Fabijana Fraja upisao Luis Gonzales.

Gosti su do izjednačenja stigli početkom nastavka, ali je gol Kazemira poništen, jer je jedan njegov saigrač bio u ofsajdu, a tom prilikom je markirao golmana Bazela.

To nije sputalo ekipu Porta, koja je ređala šanse, a posle promašaja Džeksona i Telja, izjednačenje Portugalcima je doneo Danilo sa bele tačke.