Srpski fudbaler bio je najzaslužniji za bod svoje ekipe protiv rimske Vučice u 24. kolu Serije A

• 0
Boško Janković Foto: Profimedia/Corbis

Remi Rome u Veroni i pobeda Milana nad Ćesenom, najupečatljiviji su detalji 24. kola italijanske Serije A. Vučicu je od pobede udaljio Boško Janković, koji je doneo bod svojoj ekipi.

Šampion Italije Juventus povećao je prednost na tabeli u odnosu na Romu posle novog prvenstvenog kola. Rimski klub je odigrao 1:1 na gostovanju Veroni.

Frančesko Toti je doveo svoju ekipu u vođstvo u 26. minutu posle dalekometnog projektila sa više od 20 metara.

Izjedačenje Veroni doneo je Boško Janković, koji je dobro skočio u kaznenom prostoru Rome posle kornera, uputio loptu ka golu, a ona je na putu ka mreži zakačila Seidu Keitu i prevarila golmana Morgana de Santisa.

Janković je igrao za Veronu igrao do 69. minuta, dok je Adem Ljajić u dresu Rome na terenu bio svih 90 minuta.

Lacio je posle velike borbe sa Palermom pobedio Sicilijance sa 2:1 i osvojio bodove bitne za četvrto mesto na tabeli.

U duelu timova iz donjeg doma Empoli je bio siguran protiv Kjeva (3:0), dok je Milan uz mnogo problema slavio kod kuće protiv Ćezene sa 2:0, golovima Bonaventure i Pacinija sa penala.

U porazu Kjeva srpski internacionalac Ivan Radovanović igrao je do 64. minuta.

Fudbaleri Fiorentine i Torina igrali su u Firenci nerešseno 1:1, a ovim rezultatom domaćin je zaustavljen u pohodu na treću poziciju Serije A, koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Odigran je nezanimljiv meč u kojem je Fiorentina povela u 85. minutu, ali je Torino izjednačio samo dva minuta kasnije.

Srpski internacionalci Nenad Tomović (Fiorentina) i Nikola Maksimović (Torino) odigrali su celu utakmicu.