Liverpul rastužio "svece", Marković asistirao za golčinu! (VIDEO)

Liverpul igra sve bolje i pobedom nad Sautemptonom se ponovo se uključio u borbu za mesto koje vodi u Ligu šampiona

• 0

Fudbaleri Liverpula pobedili su Sautempton na gostovanju sa 2:0 u 26. kolu Premijer lige i time se ozbiljno uključili u borbu za plasman u Ligu šampiona.

U duelu ekipa dva srpska reprezentativca, uspešniji je bio tim Lazara Markovića, koji je dao doprinos pobedi svog tima asistencijom kod prvog gola.

Ekipa sa Enfilda je povela već u 3. minutu posle fantastičnog gola Filipa Kutinja.

Marković je pasom odlično otvorio prostor Brazilcu, koji je uputio snažan udarac i pogodio mrežu nakon što se lopta odbila od prečke.

Do kraja utakmice ekipa Brendana Rodžersa je uvećala prednost preko Sterlinga, koji je u 73. minutu iskoristio gužvu u kaznenom prostoru i lošu reakciju odbrane Svetaca, pa je jedan odbitak sproveo u gol i postavio konačan rezultat.

Lazar Marković je na terenu proveo prvih 45 minuta, a u nastavku je u 75. minutu za Sautempton zaigrao Dušan Tadić, ali nije uspeo da pomogne svojoj ekipi da preokrene rezultat.

Ovom pobedom Crveni su preskočili Totenhem na tabeli i približili su se današnjem protivniku na samo bod zaostatka, a dva od Junajteda, koji je na 4. mestu koje vodi u elitno takmičenje.

Murinjo zbog Matića napao englesku televiziju: Mogao je da mu prekine karijeru!

KEJN UMALO TRAGIČAR: Promašio penal u šestom minutu nadoknade, ali je sreća bila uz njega i Totenhem! (VIDEO)