Kakav meč: Borusija (D) – Štutgart 4:4 (VIDEO)

Susret pun preokreta, gosti izjednačili u poslednjim trenucima utakmice

• 0

Borusija (D) – Štutgart 4:4

(Kagava 33, Blaščikovski 49, Humels 82, Perišić 87 – Ibišević 71, Šiber 77, 79, Gentner 90+2)

Borusija i Štutgart su odigrali ludi meč u Dortmundu u prvoj utakmici 28. kola nemačkog fudbalskog prvenstva – 4:4. Šampion je vodio sa 2:0 i činilo se da će ostvariti rutinsku pobedu, ali su gosti načinili potpuni preokret za samo osam minuta.

Borusija je uspela zatim za pet minuta i da izjednači i da povede, ali je Štutgart osvojio bod golom u poslednjim trenucima meča.

Srpski internacionalci Neven Subotić (Borusija) i Zdravko Kuzmanović (Štutgart) odigrali su ceo meč pred 80.720 gledalaca.

Borusija je tako ostala neporažena i na 22. utakmici uzastopno u prvenstvu (17 pobeda, pet remija). Sada kao vodeća ima 63 boda. Drugoplasirani Bajern je sutra gost Nirnberga, a ako ga savlada, smanjiće zaostatak na tri boda. Kroz dva kola je veliki derbi. Bavarci dolaze u Dortmund.