Milan se okliznuo na Siciliji, šansa za Juve

Katanija sačuvala 1:1 i dala priliku Juventusu da pobedom nad Napolijem stigne na "minus 2"

• 0

Fudbaleri Milana nisu iskoristili, prema mišljenju mnogih, "izlet" na Siciliju kako bi održali šest bodova prednosti nad Juventusom. Katanija je stigla do 1:1 (0:1) i "rosonere" uoči meča Juventus-Napoli svela na pet bodova prednosti.

Činilo se da će šampion lako proći teritorijom na kojoj Juventus ima veliki broj pristalica. Međutim, Sicilija ovog puta nije bila srećna po Milan. Robinjo je posle golgeterskog posta zatresao mrežu domaćina u 34. minutu, ali je samo 13 minuta kasnije izjednačio Spoli.

Gosti su jurcali po terenu, gledali kako da vrate prednost, ali promene nije bilo.