BRAVO, ASMIRE! Kolašinac osvojio evropsko srebro u Pragu!

Naš najbolji bacač kugle se vraća iz Češke sa medaljom

• 81

Srpski atletičar Asmir Kolašinac osvojio je srebrnu medalju na dvoranskom Evropskom prvenstvu u Pragu!

Najbolji hitac Kolašinac je ostvario u poslednjoj, šestoj seriji, bacivši kuglu 20.90. metara!

Pogledajte slavlje Asmira Kolašinca posle osvojenog srebra! (VIDEO)

Kolašinac, koji je osvojio zlato pre dve godine u Geteborgu, plasirao se u finale šestim najboljim rezultatom 20.41.

Nakon prestupa u dve serije, naš atletičar je bacio kuglu 20.47 metara, što mu je donelo treće mesto pred četvrtu seriju.

U njoj je bacio još bolje - 20.34.

U narednoj petoj seriji, Španac Borha je sa bacanjem od 20.59 metara pretekao Asmira na tabeli. Kolašinac je u petoj seriji napravio još jedan prestup.

Međutim, u poslednoj seriji, Kolašinac ostvario je fenomenalan rezultat, samo centimetar slabiji od njegovog ličnog najboljeg rezultata.

Ovo je Asmirov hitac vredan srebrne medalje! (VIDEO)

Aktuelni svetski i evropski prvak na otvorenom, Nemac David Štorl osvojio je zlatnu medalju, hicem od 21.23 metara, dok je bronza pripala Čehu Ladislavu Prašilu sa 20.66 metara.