Inter opet igra fudbal: Petarda Đenovi na debiju Stramaćionija (VIDEO)

U prvom meču na klupi Intera mladi stručnjak pobedio Đenovu, gol Adema Ljajića za Fiorentinu

• 0

Kakav debi Andree Stramaćionija na klupi Intera! Pamtiće ga po pobedi, ali i po potpuno ludoj utakmici. U prvoj utakmici pod komandom mladog i anonimnog Stramaćionija, "neroazuri" su u fantastičnom meču sa devet golova, četiri penala i dva crvena kartona savladali Đenovu 5:4!

Navijči Intera će upamtiti Stramaćionija ma šta on uradio u klubu. Pamtiće ga zbog ludog debija i meča kakav odavno nije viđen u italijanskoj Seriji A. Mladi stručnjak napravio je neke rezove u ekipi i za razliku od Ranijerija, zaigrao je sa tri špica i "rehabilitovao" Zaratea. Činilo se da će imati bajkovit start. Već posle 38 minuta igre, njegov tim vodio je 3:0 golovima Argentinaca Samuela i Milita (dva). Ipak, Đenova je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena preko Moretija smanjila na 3:1 i najavila dramu u drugom poluvremenu.

Palasio je iz penala smanjio na 3:2, a Zarate spektakularnim golom vratio domaćima prednost od dva razlike. Tada je situaciju zakomplikovao Žulio Cezar, koji je napravio penal i zaradio crveni karton. Đilardino je bio siguran sa bele tačke i kada se očekivalo da gosti pritisnu brojčano slabijeg rivala, sudija Romeo je po treći put svirao penal. Milito stiže do het-trika. Ali, u 90. minutu je usledio novi penal. Palasio je opet smanjio rezultat, ali nije bilo više vremena da Đenova postigne izjednačujući gol. Dejan Stanković odigrao je ceo meč i bio asistent kod jednog gola Intera...

Ovo kolo će pamtiti i Adem Ljajić. Postigao je prvenac u dresu Fiorentine, ali nije pomogao "ljubičastima" da izbegnu poraz na svom terenu od Kjeva. Kaljari je igrao kao preporođen od dolaska Fikadentija na klupu, pa su savladali i Atalantu. Razočarao je Udineze porazom u Sijeni, a Palermo je konačno pokazao da može nekoga da pobedi i van Sicilije. Prošetali su se kroz Bolonju.

SERIJA A, 30. KOLO

Katanija – Milan 1:1

(Spoli 57 - Robinjo 34)

Parma – Lacio 3:1

(Mariga 6, Flokarei 12, 72 - Skaloni 37)

Roma – Novara 5:2

(Markinjo 25, Osvaldo 34, Simplisio 56, Krkić 62, Lamela 90+2 – Karaćolo 17, Morimoto 78)

Bolonja – Palermo 1:3

(Sorensen 50 - Budan 68, Ernandez 76, Iličić 86)

Fiorentina – Kjevo 1:2

(Ljajić 71 - Pelisije 24, Rigoni 88)

Inter – Đenova 5:4

(Milito 13, 27, 85, penal Samuel 38, Zarate 74 - Moreti 45, Palasio 59 penal, 90 penal, Đilardino 80 penal)

Kaljari – Atalanta 2:0