Adebajor sa dva hica pogurao Totenhem protiv Svonsija

"Pevci" savladali "labudove" 3:1 i sada se nalaze u dobroj poziciji da osvoje neko od mesta koja vode u Ligu šampiona

• 0

Totenhem ostaje u mrtvoj trci sa Arsenalom za treće mesto, koje vodi direktno u Ligu šampiona. "Pevci" su na svom terenu dugo lomili otpor neugodnog Svonsija i slomili ga zahvaljujući dvostrukom strelcu Emanuelu Adebajoru. Togoanac je postigao dva gola u poslednjih 20 minuta i raspršio sve nade gostiju iz Velsa da mogu do iznenađenja na "Vajt Hart Lejnu".

U 19. minutu Modrić je sjajno proigrao Bejla, ovaj je s leve strane ubacio u sredinu, obrana Svonsija je nakratko odbila loptu, ali tek do Van der Varta, koji je sa nekih 14 metara sjajnim udarcem zatresao mrežu. Na 1:1 je izjednačio Islanđanin Gifli Sigurdson u 59. minutu dalekometnim udarcem sa 18 metara.

I kada se činilo da bi Svonsi mogao makar do boda, na scenu je stupio Adebajor. Prvo je pogodio u 73. minutu glavom posle proigravanja Van der Varta iz kornera, dok je u 86. iskoristio asistenciju Arona Lenona. Adebajor je stigao do cifre od ukupno 13 golova u Premijer ligi ove sezone.