Partizan na krilima Akojona razbio Zadar i ide ka drugom mestu!

Crno-beli ubedljivo pobedili ekipu iz Dalmacije sa 87:53 i sada imaju priliku da se domognu drugog mesta u poslednjem kolu

• 64

Košarkaši Partizana pobedili su Zadar sa 87:53  (15:20, 21:8, 23:11, 28:14)  u 25. kolu ABA lige i tako došli u priliku da se sledeće nedelje u polslednjem kolu bore protiv Budućnosti za drugo mesto i prednost domaćeg terena u plej ofu.

Partizanu na ruku ide rezultat iz Zagreba, gde je Cedevita pobedila Budućnost sa 80:70 i omogućila crno-belima da budu sa Đetićima izjednačeni na tabeli.

Sada Partizanu ostaje da u poslednjem kolu u Podgorici pobedi Budućnost bilo kojom razlikom i obezbediće drugo mesto. Ukoliko izgube, mogu da budu i četvrti u zavisnosti šta Cedevita uradi u Mađarskoj protiv Solnoka...

PROBLEMI SAMO NA POČETKU

Srpski šampion imao je problema sa žilavim Zadranima samo u prvih 15 minuta meča. Tada su Dalmatinci uspeli čak i da steknu prednost na početku druge četvrtine 24:17.

Ipak, to je bilo sve od gostiju na ovom meču. Kada se razigrao Džoš Akojon koji je ubacio četiri trojke iz pet pokušaja, asistirao odlično svojim saigračima, sve je došlo na svoje mesto.

Akojon je odigrao 13 minuta i ubacio za to vreme ubacio 16 poena i pokazao da će biti odlično pojačanje...Milan Mačvan je imao dabl dabl 12 poena i 10 skokova.

Crno - beli su vrlo brzo uspostavili dominaciju na terenu.

PARTIZAN: Akojon 16 (4-6 za tri)Pavlović, Tepić 4, Murić 9, Marinković 10, Dalo 7, Milutinov 6, Milosavljević 9, Mačvan 12 (10 sk) Đumić 11, Andrić 3, Milutinović,

ZADAR: Bašić 3, Šegarić 2, Ivanov 3, Kraljević 8, Vraneš 4, Šango 9, Sobin 16, Širko 2, Ramljak, Bošnjak 4, Barać 2

Mačvan se probudio, za njim i Murić i najpre su stigli rivala na 28:26, a zatim serijom 6-0 obezbedili plus 8 na poluvremenu.

Sama činjenica da je Zadar dao 26 poena za poluvreme dovoljno govori o odbrani crno-belih.

U nastavku utakmice sve je rešeno u prvih pet minuta. Pojačanje Partizana Džoš Akojon se pokazao kao odlična akvizicija, ubacio je novu trojku za vođstvo 39:28, a kada je Murić dodao zicer bilo je plus 13 41:28.

Usledila je paklena odbrana srpskog šampiona, pa ukradena lopta Dragana Milosavljevića za zakucavanje i plus 15.. 43:28.

Crno beli su održavali prednost od 12 do 18 poena ralike tokom četvrte četvrtine 55:39, a konačan udarac zadali su u poslednjem periodu.

Milan Mačvan se još više razigrao, ostvario dabl dabl (12 p, 10 sk) i Partizan je stigao i do plus 32 76:44 u 35. minutu meča.

To je bio kraj utakmice i do kraja su gosti pokušavali da spasu čast a Partizan da utakmicu završi u velikom stilu.

Krka - Solnok 61:71

TABELA: Crvena zvezda 24-1, Budućnost 18-7, Partizan 18 -7, Cedevita 17 -8, Olimpija 14-11, Metalac 13-12, Krka 12-13, Solnok 12-13, Zadar 11-14, Mega Leks 10-15, Igokea 9-16, Cibona 9-16, MZT 6-18, Levski 2-23