Fiorentina ponizila Romu, Dinamo Kijev prelepim golovima izbacio i poslednji engleski klub iz Evrope! (VIDEO)

Napoli, Fiorentina, Dinamo Kijev, Volfsburg, Briž, Sevilja i Zenit plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope

• 0

Završene su utakmice revanša Lige Evrope, posle kojih su poznati četvrtfinalisti. Prvi su to učinili fudbaleri Napolija, koji su odigrali bez golova u Moskvi, što im je bilo dovoljno zbog pobede od 3:1 na svom terenu.

Napoli u četvrtfinalu Lige Evrope! Poslednji put su to uradili kada je igrao Maradona!

U italijanskom derbiju Fiorentina je ponizila Romu na Olimpiku sa 3:0. Već posle dvadesetak minuta utakmice gosti su šokirali navijače rimske vučice, čiji je golman čak tri puta vadio loptu iz mreže – u 9, 18, i 22. minutu.

Prvi gol primio je sa bele tačke, a precizan izvođač kaznenog udarca bio je Gonzalo Rodrigez.

Umesto kornera dobio gol: Zbog ovog poteza golmana, Roma ispada iz LE! (VIDEO)

Kod drugog gola je isključivi krivac čuvar mreže kluba iz Rima Lukaš Skorupski, pošto je loše reagovao kod prilično bezopasne situacije i omogućio Alonsu da se ušeta u praznu mrežu. On je želeo da spreči korner, ali mu je lopta pobegla iz ruku, što je iskoristio krilni igrač Viole u i u 18. minutu duplirao vođstvo.

Konačan rezultat postigao je Basanta u 22. minutu kada je dobro skočio u kaznenom prostoru posle kornera i glavom poslao loptu u mrežu.

Za domaću ekipu je od starta utakmice igrao reprezentativac Srbije Adem Ljajić, koji je u 88. minutu isključen iz igre zbog drugog žutog kartona.

Treći četvrtfinalista Lige Evrope je Dinamo iz Kijeva, koji je na svom terenu nadoknadio poraz od 2:1 na gostovanju protiv Evertona i 5:2 u Ukrajini izbacio i poslednji engleski tim iz Evrope.

Jarmolenko je doneo prednost svojoj ekipi u 21. minutu prelepim golom levom nogom sa više od 20 metara.

Uzvratio je Lukaku ništa manje atraktivnim golom na drugoj strani osam minuta kasnije.

Teodorčik je vratio prednost Kijevljanima u 35. minutu kada je iskoristio dobro spuštanje lopte glavom od strane strelca prvog gola Jarmolenka u kaznenom prostoru.

Već dva minuta kasnije bilo je 3:1 na semaforu. Migel Veloso je postigao novi evrogol, i ponovo je postignut levom nogom pod prečku golmana.

Gusev je iskoristio jedan odbitak u 56. minutu i doneo tri razlike, a uvećao je Antuneš u 76. minutu još jednim vrhunskim golom.

Konačan rezultat postavio je Fil Džagielka u 82. minutu posle kornera i tako donekle ublažio rezultat sa 5:2.

Fudbaleri Volfsburga, Briža, Sevilje i Zenita plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope.

Volfsburg je u Milanu pobedio Inter sa 2:1 i prošao dalje nakon što je slavio i u prvom meču kod kuće (3:1), Sevilja je takođe ponovo pobedila Viljareal (2:1), kao i Briž ekipu turskog Bešiktaša (3:1), dok je Zenitu bio dovoljan minimalan poraz u Torinu (1:0) pošto je na domaćem terenu slavio sa 2:0.

Inter je nastavio seriju očajnih rezultata i novim neuspehom razočarao navijače, a trener Roberto Manćini ponovo je na klupi ostavio srpskog defanzivca Nemanju Vidića.

Zdravko Kuzmanović takođe nije bio u startnoj postavi nero-azura, a u igru je ušao u 55. minutu.

U preostalom revanšu osmine finala između Ajaksa i Dnjepra igraju se produžeci. Holanđani su prvih 90 minuta igre dobili sa 1:0, istim rezultatom kojim su poraženi na gostujućem terenu.

Revanš mečevi osmine finala Lige Evrope

Bešiktaš - Briž 1:3

(Ramon 48 - De Suter 61, Mbombo 80, 90), prvi meč 1:2, dalje ide Briž.

Inter - Volfsburg 1:2

(Palasio 71 - Kaliguri 24, Bendtner 89), prvi meč 1:3, dalje ide Volfsburg.

Sevilja - Viljareal 2:1

(Ibora 69, Suarez 83 - Dos santos 73), prvi meč 3:1, dalje ide Sevilja.

Torino - Zenit 1:0

(Glik 90), prvi meč 0:2, dalje ide Zenit.

Ajaks - Dnjepar 2:1

(Bazer 60, Van der Horn - Konopljanka 97) prvi meč 0:1, dalje ide Ajaks

Roma - Fiorentina 0:3

(Rodrigez 9. penal, Alonso 18, Basanta 22), prvi meč 1:1, dalje ide Fiorentina.

Dinamo Kijev - Everton 5:2

(Jarmolenko 21, Teodorčik 35, Veloso 37, Gusev 56, Antunes 76 - Lukaku 29, Džagjelka 82), prvi meč 1:2, dalje ide Dinamo Kijev.

Dinamo Moskva - Napoli 0:0

prvi meč 1:3, dalje ide Napoli.

Žreb četvrtfinalnih parova Lige Evrope biće održan sutra u sedištu UEFA u Nionu.