BUNDESLIGA: Kostić asistirao kod gola, Bajer slavio u Gelzenkirhenu!

Milioneri iz Dortmunda pobedili su Hanover sa 3:2, dok je Štutgart pobedio Ajntraht sa 3:1, Keln i Verder odigrali su nerešeno

• 0

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su na gostovanju Hanover sa 3:1 (1:1) u utakmici 26. kola Bundeslige i ostali u igri za plasman u neko od evropskih takmičenja sledeće sezone.

Ekipa Jirgena Klopa vratili se na pobednički kolosek posle poraza od Juventus (3:0) u osmini finala Lige šampiona.

Dortmund je i pored igrača više strepeo za pobedu, ali je na kraju uspeo u svojoj nameri.

Junak "milionera" bio je Pjer-Emerik Obamejang koji je postigao dva pogotka, a u strelce se upisao i Šinđi Kagava.

Oba gola za domaćina postigao je Lars Stindl.

Štutgart je na svom terenu pobedio Ajntraht iz Frankfurta rezultatom 3:1, baš kao i Frajburg, koji je bio bolji od Augzburg sa 2:0. Zanimljivo je da je mladi srpski fudbaler Filip Kostić ušao u drugom poluvremenu i odmah asistirao kod gola kojim je Štutgart preokrenuo meč.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena savladali su večeras na gostovanju Šalke sa 1:0 (1:0) u posleđem subotnjem meču 26. kola Bundeslige.

Leverkuzen je zabeležio četvrtu uzastopnu pobedu i ostao u trci za direktan plasman u Ligu šampiona sledeće sezone.

Jedini gol na meču postigao je Karim Belarabi u 35. minutu posle sjajne akcije ekipe Rodžera Šmida.