KRAJ posle 18 brejkova: Jelena izgubila dobijeno finale u Indijan Velsu! (FOTO)

Nije Rumunka pobedila u meču za titulu, već je srpkinja izgubila šampionski pehar. Tako bismo mogli da opišemo ono što se dogodilo u finalu

• 17

Žaliće dugo, dugo Jelena Janković za propuštenim u Indijan Velsu. Imala je Srpkinja priliku da osvoji prvu WTA titulu još od 2013. godine, ali nije uspela. Bolja od nje u finalu bila je Simona Halep posle preokreta 6:2, 5:7, 4:6.

Mogla je druga srpska teniserka da reši sve već posle dva seta, ali nije iskoristila više prilika koje su joj se ukazale i možemo reći da je ona ta koja je izgubila duel, a nije ga Halepova dobila. Servirala je Srpkinja u drugom setu za pobedu i trofej, ali je izgubila gem, a onda ubrzo i čitav set. Takođe i u trećem setu je dva puta prva stizala do brejka i oba puta je izgubila.

Janković je izvanredno počela duel sa trećom teniserkom sveta i bila na dobrom putu da zabeleži veliki uspeh.

Nakon ubedljivo dobijenog prvog seta, u meču prepunom obrta, nije, međutim, zadržala prisebnost i koncentraciju u nastavku.

Drugi set obeležen je velikom borbom, viđeno je čak sedam brejkova, ali je Rumunka imala više samopouzdanja u odlučujućim trenucima, što je bilo presudno i u trećem setu.

Halep je u iscrpljujućem duelu, nakon dva sata i 37 minuta igre, postigla četvrtu pobedu u petom međusobnom okršaju sa srpskom teniserkom i osvojila drugi trofej ove sezone, ukupno 11. u karijeri.

Janković, koja je ostala na 13 WTA titula, plasmanom u finale napravila je skok od četiri mesta na svetskoj rang listi i od ponedeljka će biti 17. Poslednji trofej osvojila je 2013. godine u Bogoti.

U muškom finalu Indijan Velsa kasnije večeras igraju Novak Ðoković i Rodžer Federer.