Gibraltar uradio ono što sedam godina u evropskom fudbalu niko nije! (VIDEO)

Na meču protiv Škotske u kvalifikacijama za EURO 2016. godine Kaskiaro je postigao prvi gol na takmičarskim mečevima za ovu selekciju

• 2

Istorijski dan za fudbal u Gibraltaru! Ova selekcija postigla je prvi gol u takmičarskim mečevima, od kada je primljena u članostvo UEFA!

Na meču protiv Škotske u 20. minutu Kaskiaro je kroz noge golmana Maršala ubacio loptu u mrežu za izjednačenje 1:1!

Zanimljivo je da je Kaskiaro po zanimanju policajac, dok je igrač koji mu je asistirao, Pajas, advokat.

Već do poluvremena Škotlanđani su stigli do vođstva 4:1, ali će ovaj meč biti ispisan zlatnim slovima u istoriji selekcije Gibraltara.

Inače, Gibraltar je 2013. godine primljen u članstvo UEFA, a prethodno je selekcija Crne Gore, koja je članica UEFA i FIFA postala 2007, svoj prvi gol na takmičarksim mečevima postigla pre sedam godina protiv Bugarske u pobedi od 2:1, a strelac je bio Mirko Vučinić.