KAKAV PREOKRET: Zvezdina i Partizanova deca vodila Srbiju od 0:2 do 4:2, ali im je izmaklo EP!

Orlići su pobedili Norvešku sa 4:2, iako su gubili na poluvremenu sa dva gola razlike, ali nisu uspeli da izbore plasman na završnu smotru

• 5

Omladinska selekcija Srbije pobedila je Norvešku sa 4:2, posle velikog preokreta u drugom poluvremenu. Ipak, ni to nije bilo dovoljno Orlićima za plasman na Evropsko prvenstvo na kvalifikacionom turniru u Holandiji.

Norvežani su u prvom poluvremenu vodili sa 2:0. Prvi gol postigao je Espejord u 8 minutu sa bele tačke, a drugi Torsbi u nadoknadi prvog poluvremena.

Selektor naših omladinaca Ivan Tomić je u drugom poluvremenu bacio sve karte u napad. U igru su već posle pauze ušli Luka Jović i Nemanja Radonjić. Upravo njih dvojica bili su tvorci preokreta.

Napadač Zvezde je samo pet minuta kasnije postigao gol i smanjio prednost Norveške selekcije. Partizanovo dete, a sada igrač Rome pozajmljen Emoliju, Nemanja Radonjić izjednačio je rezultat u 78. minutu. Prednost Srbiji doneo je napadač Partizana Ivan Šaponjić u 83. minutu, da bi konačan rezultat postavio Jović u 89. minutu.

Ipak, pošto samo prvoplasirana reprzentacija kvaifikacione grupe ide na EP, ni ovaj veliki preokret nije pomogao Srbiji da izbori plasman na završnu smotru, jer je Holandija dobila meč protiv Švajcarske sa ubedljivih 4:0.

Srbija kvalifikacionu grupu 4 završava na drugom mestu sa dve pobede i porazom.

Ispostavilo se da je ključni meč bio prvi susret grupe protiv domaćina Holandije, koji je Srbija izgubila sa 1:0.