NIŠTA OD IZNENAĐENJA: Zvezda se izgubila u zelenoj šumi!

Crveno-beli košarkaši gubili su13 razlike na poluvremenu, ali su uspeli da preokrenu meč i povedu. Ipak, na kraju nisu imali koncentracije za pobedu i Žalgiris je trijumfovao 76:70

• 27

Košarkaši Crvene zvezde Telekom  poraženi su od Žalgirisa u Kaunasu sa 76:70  u Top 16 fazi Evrolige.

Crveno - beli su poraženi u neizvesnoj završnici kao i u Beogradu iako su krajem meča imali minimalnu prednost.

Drama je viđena u Žalgirio areni na samom kraju.

Domaći su imali 73:70 na 38 sekundi do kraja. Litvanci su imali loptu, Zvezda je pokušala da se odbrani, pa da eventualnom trojkom izbori produžetak. Ali, na isteku napada Milaknis je ubacio trojku za pobedu 76:70.

Ipak, važno je da su pokazali karakter jer su gubili sa 13 razlike na poluvremenu 40:27, ali su u nastavku preokrenuli rezultat i poveli.

Najefikasniji u timu Zvezde bio je Boban Marjanović sa novi dabl dabl učinkom od 14 poena i 12 skokova, dok je Čarls Dženkins ubacio 12 poena.

Vilijams promašio trojku za pobedu! Zvezda poražena od Žalgirisa posle drame u Areni! (FOTO).

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 2 (5as), Rebić, Dangubić 7 (4sk), Mitrović 7 (6sk), Lazić, Blažič 8, Kalinić 5, Marjanović 14 (12 sk) Tejić 2, Dženkins 12, Jović 6, Cirbes 7

ŽALGIRIS: Čeri 17, Lekavičijus 2, Vene 3, Gudaitis 6, Songaila 4m Lipevičius, Jankunas 19, Javtokas 2, Milaknis 11, Anderson 10, tarolis, Ulanovas 2

Zvezda je dobro počela meč i bila je u egalu sve do polovine prvog poluvremena 24:22, ali onda je Žalgiris napravio seriju 14-3 i poveo sa 40:27 na poluvremenu. Slabo su crveno-beli igrali u napadu u tim momentima.

Trojke su šutirali 13-1, a nisu iskoristili ni to što su imali čak šest skokova više u napadu, jer su promašivali zicere.

Izgledalo je da će ovu utakmicu Žalgiris dobiti ubedljivo. Ali, početak drugog poluvremena je to demantovao. Mnogo bolje i sigurnije su igrači srpskog kluba ušli u treću četvrtinu i taj period su dobili sa 17 razlike 28:11 čime su preokrenuli meč u svoju korist i poveli sa 64:62.. na pet minuta pre kraja.

Ipak, litvanski tim je zaigrao mnogo bolje u odbrani, zaustavio Marjanovića, i uspeo da na dva minuta pre kraja kod rezultata 69:68 za Zvezdu sa nekoliko vezanih poena odu na 73:69 u poslednjem minutu.

Smušeno je Zvezda odigrala taj poslednji minut ubacila samo jedan poen iz slobodnih bacanja a trojkom u poslednjem napadu Žalgirisa Milaknis je potvrdio pobedu 76:70.

Zvezda sledeće nedelje dočekuje Panatinikos na svom terenu kada će pokušati da se pobedom oprosti od Evrolige za ovu sezonu.

Panatinaikos – Alba 66:68

Tabela: Real 10-3,  Barselona 10-3, Makabi 8-5, Panatinaikos 7-6, Alba 7-6, Žalgiris 5-8, Crvena zvezda 3-10, Galatasaraj 2-11

Laboral – Fenerbahče 93:76

Tabela: CSKA 11-2, Fenerbahče 10-3, Olimpijakos 9-4 Laboral Kuća 6-7, Efes 6-7, Armani 4-9, Nižnji 3-10, Unikaha 3-10