Miha primio 4 komada od budućeg kluba, Torino pobedio Juve posle dve decenije (VIDEO)

Poslednji put igrači Torina radovali su se pobedi u gradskom derbiju u sezoni 1994/1995, kada su slavili trijumf od 3:2... Sampdorija poražena 4:2 u Napulju

• 1

Dugo će navijači Torina pamtiti 26. april 2015. godine. "Bikovi" su posle 20 godina pobedili najvećeg rivala Juventus u gradskom derbiju, rezultatom 2:1. I to golom bivšeg igrača "stare dame" Fabia Kvaljarele!

Poslednji put igrači Torina radovali su se pobedi u gradskom derbiju u sezoni 1994/1995, kada su slavili trijumf od 3:2. Od tada, pa sve do danas, trajao je post u okršajima sa najvećim rivalom, manjeg kluba iz grada sa severa Italije.

Pirlo je genije: Ovo je golčina Juventusovog čarobnjaka u gradskom derbiju!

Uzbudljiva utakmica u Torinu opravdala je epitet derbija, pošto je bilo svega što fudbal čini najzanimljivijom zabavom za mase.

Navijači su bili svedoci još jedne majstorije velikog majstora Andree Pirla, koji je u prvom poluvremenu postigao izuzetno efektan gol za vođstvo "stare dame", ali ono nije dugo trajalo. Na isteku 45. minuta Mateo Darmian se probio u peterac Juventusa i iz trka "zakucao" loptu u mrežu Bufona.

Torino je poveo preko Kvaljarele u 57. minutu, samo pet minuta pošto je Pirlo iz još jednog slobodnog udarca sjajno šutirao, ali je pogodio prečku.

Nemiri i u Torinu: Huligani napali autobus sa igračima Juventusa!

Koliko gosti nisu imali sreće u drugom delu igre, svedoči podatak da su čak tri puta pogađali okvir gola! Posle Pirla ni Matri, a potom i Pepe, nisu bili dovoljno precizni ispred gola "bikova". Torino je uspeo da sačuva tri boda i slavi dugo čekanu pobedu.

Zanimljivo je da je junak pobede Torina Kvaljarela ove sezone postigao golove protiv svih svojih bivših klubova: Juventusa, Napolija, Fiorentine i Sampdorije!

Još jedan veteran italijanskog fudbala je danas briljirao - nezaustavljivi Luka Toni! Golgeter Verone je bio dvostruki strelac u pobedi njegovog tima protiv Sasuola rezultatom 3:2. To su 37-godišnjem Toniju bili 14. i 15. gol ove sezone i trenutno je četvrti strelac prvenstva.

Siniša Mihajlović i njegova Sampdorija doživeli su težak poraz u napulju. Domaći tim je slavio sa 4:1, iako je u jednom momentu pretila katastrofa u režiji najverovatnije budućeg tima srpskog trenera. Povela je Sampdorija u 12. minutu autogolom Albiola, ali su potom primili četiri gola.

Ređali su se Gabiadini, Insinje i Hamšik (dva puta), d abi konačan rezultat postavio Mjuriel u 89. minutu. Ovom pobedom Napoli je prišao samo na dva boda Romi.