NAJGORA IGRA ZVEZDE U SEZONI! Cedevita ubedljivo slavila i izborila četvrti meč!

Košarkaši Crvene zvezde odigrali veoma lošu utakmicu i izgubili od Cedevite sa 72:62* Sada je rezultat 2:1 u seriji, a sledeći meč igra se u četvrtak u Zagrebu

• 78

Košarkaši Crvene zvezde nisu iskoristili prvu priliku da osvoje šampionski prsten ABA lige!

Crveno-beli su poraženi u Zagrebu od Cedevite  sa 72:62 u trećem meču finala plej-ofa i sada je rezultat u seriji 2:1. Sledeći meč na programu je u četvrtak (sutra) u Zagrebu od 20.30 sati.

Ukoliko opet trijumfuje Cedevita serija se seli u Beograd gde će biti majstorica.

Bila je ovo najslabija igra beogradskog tima ove sezone u ABA ligi. Delom i time što su igrali bez povređenog Maika Cirbesa, koji je povređen.

Jedini dvocifreni u Crvenij Zvezdi bili su Marjanović sa 16 i Kalinić sa 10 poena.

CEDEVITA: Zubčić, Barać 15, Ramljak, Pilepić 7, Babić 12, Delaš, Žganec 2, Bilan 10, Delaš M, Gordić 4, Ukić 8, Tomas 14

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 5, Rebić, Dangubić 6, Mitrović 8, Lazić 3, Blažič 1, Kalini 10 (7sk), Marjanović 16 (6sk), Kaplanović, Tejić 2, Dženkins 8, Jović 3

BEZ PRAVE ŽELJE

Od samog početka utakmice videlo se da igrači Zvezde nisu raspoloženi za ovaj meč. Nekako su blago ušli u duel sa Zagrepčanima.

Sve što je uspela Zvezda da uradi je da povede sa 2:0 i 4:2, a nakon toga, Cedevita je preuzela inicijativu.

Ne pamti se kad su crveno-beli, koji su bili najbolji napadački tim lige, dali samo 45 poena za 33 minuta igre, a samo šesdeset i nešto za celu utakmicu.

Cedevita je od starta znala šta želi, igrali su čvrsto, na granici faula a u napadu brzo i vrlo ofanzivno.

Čak i odbrana Zvezde nije delovala tako kompaktno kao u ABA i Evroligi gde je zaustavljala i Panatinikos, Makabi, Galatasaraj, Albu.

Već posle prve četvrtine Cedevita je vodila 23:16 i to je bila najava njihove pobede.

Konstantno su dizali razliku i u jednom momentu imali i 13 poena 29:16.

Ipak, kada se razigra Marjanović crveno-beli su uspeli da spuste razliku na podnjpšljivih osam na poluvremenu 41:33.

Iako se očekivalo da u nastavku zaigraju bolje, to se nije desilo.

Zvezdina igra se raspala!  Loš početak drugog poluvremena, Kalinić je napravio ličnu u napadu odmah na početku, a Cedevita lagano poentira za 43:33.

Beograđani su dali samo četiri poena za pet minuta nastavka meča, a primili 11 i već je bilo velikih 15 razlike 52:37.

Loša igra u odbrani se nastavlja, mnogo grešaka, loših poteza i Cedevita je igrala kao u transu i vodila sa plus 19  56:37..po

Neverovatno loša igra crveno-belih na ovom meču, a Zagrepčani kao u transu vodili su i sa  22 razlike 68:46 polovinom treće četvrtine.

Pokušala je Zvezda sve da se vrati ali jednostavno im nije uspelo. Bilo je ovo jedno loše veče.

Cedevita je održavala prednost od 15 razlike, a na kraju je Zvezda uspela da smanji na pristojnih 10 72:62