Prelep gol Vele iz slobodnjaka obeležio ubedljivu pobedu Sosijedada

Ekipa iz San Sebastijana slavila je protiv Levantea sa 3:0 u prvom meču 35. kola Primere

• 0

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su Levante  sa 3:0 na svom terenu u prvom meču 35. kola španske Primere.

Ekipa sa Anoete dominirala je tokom čitavog meča i na kraju ubedljivo slavila. Gosti iz predgrađa Valensije su imali svoje šanse, kojim bi ublažili poraz ali ih nisu koristili.

Ekipa Dejvida Mojesa povela je u 13. minutu golom Finbogasona. Sve je započeo Meksikanac Karlos Vela, koji je lucidno proigrao Berčičea, koji je pronašao strelca gola u petercu.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u drugom delu meča ekipa iz San Sebastijana još dva puta tresla mrežu gostiju. Najpre je Bergara dobro skočio u kaznenom prostoru posle kornera i glavom zatresao mrežu.

Šlag na tortu postavio je Karlos Vela prelepim golom iz slobodnog udarca u 86. minutu.

Sosijedad posle nepotpunog 35. kola ima 43 boda i nalazi se na 11. mestu na tabeli, dok je Levante na petnaesti i ima šest bodova više od Deportiva, koji je u zoni ispadanja.