Gradski rival izbacuje Mihu iz Evrope, dve asistencije bivšeg igrača Zvezde! (VIDEO)

Torino je pobedio Kijevo sa 2:0 uz dve asistencije Nikole Maksimovića, Đenova je slavila na gostovanju Atalanti i pretekla Sampdoriju na tabeli

• 0

Raspucano 36. kolo u Seriji A, gde je u nedeljnom programu postignuto 15 pogodaka na pet utakmica. Fudbaleri Đenove pobedili su Atalantu ubedljivo na gostovanju sa 4:1 i tako iskoristili kiks Sampdorije, koja je izgubila na svom terenu od Lacija, i pretekli je na tabeli.

Ekipa Siniše Mihajlovića trenutno se nalazi ispod mesta koje vodi u Evropu naredne sezone, i u poslednja dva kola vodiće žestoku bitku sa gradskim rivalom i Fiorentinom ne bi li se domogla Lige Evrope.

Atalanta je povela  u 18. minutu golom Pinilje sa penala. Izjednačio je Pavoleti u 30. minutu i tim rezultatom je završeno prvo poluvreme. U nastavku meča Đenova je postigla još tri gola.

Vođstvo im je doneo  Bertolaći u 57. minutu, posle sjajnog solo prodora, kada je vrhunskim driblingom izbacio igrača Atalante iz igre izašao jedan na jedan sa golmanom i matirao ga.

Pobedu Grifonima obezbedio je dvostruki strelac Falke, koji je pogađao u 61, i 73. minutu.

Torino je pobedio Kijevo na svom terenu sa 2:0 golovima Maksija Lopeza, a kod oba gola asistirao mu je Maksimović. Ovom pobedom Bikovi su teoretski još uvek ostali u igri za Evropu.

Prethodno je u toku dana Sasuolo šokirao Milan i pobedio sa 3:2, golovima Berardija, koji je postigao het-trik. Rosoneri su meč završili sa dva crvena kartona, jer su isključeni bili Bonaventura i Suso.

Palermo je pobedio Kaljari golom Vaskeza u 9. minutu na gostovanju i tako ih i definitivno izbacio u Seriju B. Verona je sa 2:1 pobedila Empoli.

Nedeljni program zatvaraju Roma i Udineze od 20.45.