Partizan pobedio Konstantin i razigrao Bezbradicu i Marinkovića!

Crno-beli su u Pioniru savladali ekipu iz Niša sa 89:80, a trener Duško Vujošević je priliku dao i igračima koji tokom sezone nisu imali veliku minutažu

• 4

Košarkaši Partizana savladali su u Pioniru ekipu niškog Konstantina sa 89:80 (25:14, 27:25, 22:25, 15:16), u prvoj utakmici 8. kola Superlige Srbije.

Izabranici Duška Vujoševića očekivano su osvojili planirane bodove za sedmu pobedu u ligi, dok su Nišlije pretrpele sedmi poraz.

Trener crno-belih pružio je šansu igračima koji su do sada imali manju minutažu, a borbeni tim Konstantina se nije predavao do samog kraja. Partizan je tokom celog meča bio u konstantnom vođstvu.

Šta je nezadovoljni Dalo rekao Pavloviću kad ga je Vujošević udaljio sa tajm-auta? (VIDEO)

Crno-beli su imali prednost koja se kretala između deset i pet poena, a Nišlije su sve do poslednja dva minuta meča imale šest poena manjka i bile su na dve lopte od eventualnog izjednačenja. Ipak, Partizan je bez problema priveo utakmicu kraju i došao do sedmog trijumfa u domaćoj ligi.

Nova bomba iz Metalca koja će šokirati Grobare: Pavlović ide Miličićevim stopama?

Nejefikasniji u redovima Partizana bili su Milutinov sa 16 i Murić, Marinković i Bezbradica sa po 15 poena, dok su se kod gostiju istakli Ðorđević sa 13, Vitković sa 11 i Despotović i Stojačić sa po 10.

Ostale utakmice 8. kola Superlige na programu su u sredu, a sastaju se Mega Leks - Crvena zvezda (18 sati), Tamiš - FMP (18.30) i Metalac - Vojvodina (19.30).

Tabela:

Crvena zvezda 7-0, Partizan 7-1, Mega Leks i Metalac 4-3, Vojvodina 3-4, FMP 2-5, Konstantin 1-7, Tamiš 1-6.