Zidanov sin postao prvak Evrope sa Francuzima (VIDEO)

Trikolori se po drugi put okitili titulom najboljeg u Evropi za igrače do 17 godina

• 0

Fudbaleri Francuske do 17 godina osvojili su drugu titulu prvaka Evrope, pošto su nadigrali Nemačku sa 4:1. Trikolorima je pobedu het trikom obezbedio Odzon Eduar.

Francuska, koja je trijumfovala i 2004, povela je nekoliko sekundi pre kraja poluvremena sjajnim udarcem Eduara sa 12 metara, što je bio prvi gol koji su Nemci primili na turniru.

Zidanov sin pucao penal kao otac i promašio, ali je zatim odbranio 3 i odveo Francuze u finale (VIDEO)

Sedam minuta kasnije Eduar je ponovo pogodio "metu", ali su Nemci brzo smanjili golom Erdinka Katrakasa, da bi Eduar ponovo zablistao u 70.minutu, dok je za potpuno potonuće nemačkog broda bio odgovoran upravo njihov fudbaler Gokan Gul koji je autogolom stavio tačku na meč.

Sledeće prvenstvo Evrope za igrače do 17 godina biće održano 2016. u Azerbejdžanu.