Deportivo napravio podvig na Ćavijevom oproštaju i ostao u Ligi! Real se sedmicom rastao sa navijačima! (VIDEO)

Tim iz La Korunje gubio 2:0 na "Kamp Nou", a onda za samo 10 minuta izborio remi i opstanak u ligi * Ispali Eibar, Almerija i Kordoba * Kristijanu Ronaldu zlatna kopačka

• 2

Poslednje kolo Primere donelo je velika uzbuđenja i konačni rasplet! Deportivo je uspeo da napravi podvig na "Nou Kampu" pošto je gubio od Barselone 2:0, a onda stigao do 2:2 i opstanka u ligi. Spas u zadnji čas je pronašla i Granada remijem bez golova sa Atletiko Madridom, dok će u Segundi naredne sezone igrati davno otpisana Kordoba, Almerija i nesrećni Eibar kome ni trijumf od 3:0 nije pomogao da se izvuče.

KAKAV OPROŠTAJ ZA LEGENDU: Barselonino poslednje hvala Ćaviju! (FOTO) (VIDEO)

U meču koji je mnogo više bio posvećen proslavi titule igrača Barselone sa svojim navijačima, ali i oproštaju legende Ćavija Ernandeza od kluba, delovalo je posle 60. minuta da će to biti rutinski trijumf Katalonaca", ali su igrači iz La Korunje napravili nadljudski napor i za samo 10 minuta došli do izjednačenja i zlata vrednog boda koji im donosi spas.

Lionel Mesi je u 5. minutu doneo prednost i to na za njega neuobičajen način glavom, a isti igrač ju je duplirao u 59. minutu posle asistencije nesebičnog Nejmara. Samo osam minuta kasnije Perez postiže fantastičan pogodak iz okreta i smanjuje na 2:1, a izjednačenje i veliko slavlje Deportivu i navijačima donosi Salomao posle karambola u šesnaestercu Barselone.

Po poslednjem sudijskom zvižduku svu su gledali samo u jednog čoveka, a to je bio Ćavi Ernandez koji posle 17 godina u seniorskom timu i mnogo titula, trofeja i golova odlazi, a na rastanku su mu oči bile pune suza posle oproštaja koji su mu priredili navijači.

Real iz Madrida je takođe priredio odličnu predstavu svojim pristalicama na "Santjago Bernabeu" protiv Hetafea 7:3 u meču koji će pre svega ostati upamćen po debiju norveškog tinejdžera Martina Odegarda koji je postao najmlađi debitant u istoriji kluba.

Kristijano Ronaldo je na početku meča dobio "zlatnu kopačku" za najboljeg strelca sezone u Španiji što mu je četvrto takvo priznanje od dolaska, a svoj ubitačni napadački instikt je potvrdio i het-trikom na ovo meču. Posle prvih 45 minuta bilo je 3:3, a sva tri gola Reala su bila delo Portugalca, dok su za goste bili strelci Eskudero, Kastro i Lasen.

U drugom poluvremenu nova goleada u režiji domaćina koju su priredili Čičarito, Rodrigez, Hese i Marselo.

Ludnica je bila i za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, za koje su se borili Valensija i Sevilja. I jedni i drugi su pobedili identičnim rezultatom 3:2 svoje protivnike, ali "slepi miševi" su zadržali četvrtu poziciju sa bodomk prednosti u odnosu na ekipu iz Andaluzije koja bi međutim, mogla da se nađe u elitnom takmičenju sledeće sezone ako odbrani trofej u Ligi Evrope.