Mesi predriblao celu odbranu Bilbaa i doneo Barseloni Kup Kralja! (FOTO) (VIDEO)

Fudbaleri Barselone pobedili su Atletik Bilbao u finalu sa 3:1 čime su osvojili sva tri trofeja u Španiji ove sezone

• 3

Fudbaleri Barselone osvojili su španski Kup Kralja! Dva gola Mesija i jedan Nejmara bili su dovoljni za Katalonce da savladaju Atletik Bilbao u finalu sa 3:1.

Jedini gol za Baskijce postigao je Injaki Vilijams 10 minuta pre kraja meča i tako ublažio poraz svoje ekipe na Kamp Nou.

Barselona je povela u 20. miniutu, kada je Lionel Mesi neverovtnim solo prodorom u kome je predriblao nekoliko protivničkih igrača savladao golmana Atletika.

Nejmar je duplirao prednost u 36. minutu, ali je čitav posao obavio Luis Suarez, koji je asistirao Brazilcu, kome nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

Svi se smeju novoj frizuri Barseloninog beka (FOTO)

Rezultatom 2:0 je završeno prvo poluvreme. U 74. minutu je Mesi postigao svoj drugi pogodak, čime je rešio utakmicu. Dani Alveš je asistirao Argentincu, kome nije bilo teško da iz peterca sprovede loptu u mrežu Baskijaca.

Do kraja meča Bilbao je uspeo da smanji rezultat. Injaki Vilijams je u 80. minutu postigao gol glavom nakon asistencije Ibaia sa leve strane terena, čime je postavio konačan rezultat.

FOTO-UBOD: Ove crveno-bele seksi navijačice podigle su atmosferu do usijanja!

Atmosfera na Kamp Nou je bila fenomenalna, gotovo 100.000 navijača prepunilo je tribine stadiona Barselone, na kome je oko 50.000 svojih pristalica imao i Atletik Bilbao.

Igrači Bilbaa hteli da tuku Nejmara, jer je hteo da ih ponizi ovim potezom (VIDEO)

Iako je sve bilo korektno tokom čitavog meča, Nejmar je umalo izazvao veliki incident nekoliko minuta pre kraja meča. Brazilac je u svom stilu želeo da izvede atraktivan dribling, koji je delovao ponižavajuće za protivničkog igrača.

To je naljutilo sve igrače Bilbaa, koji su želeli da se obračunaju sa Nejmarom.

Ipak, ubrzo su se čarke smirile, i meč je priveden kraju, čime je Barselona osvojila i treći trofej ove sezone. Trofejima u Super kupu i Primeri dodali su i Kup Kralja.

Veličanstvenu godinu Barsa može da kruniše 6. juna u Berlinu, kada će u finalu Lige Šampiona igrati protiv Juventusa.