ILIĆ BEZ TITULE: Barselona je novi šampion Evrope! (FOTO)

Katalonska ekipa osvojila je devetu titulu evropskog prvaka

• 0

Barselona je šampion Evrope! U finalu rukometne Lige šampiona odigranom u Kelnu, katalonski klub je savladao mađarski Vesprem rezultatom 28:23.

Do trijumfa je vodio i MVP finala Nikola Karabatić sa šest golova, koliko je postigao i Sigurdson. Na drugoj strani, kapiten srpske reprezentacije Momir Ilić postigao je pet golova, tri manje od najfikasnijeg Lasla Nađija.

Mađarski tim je imao prednost od dva gola na startu, ali je u završnici bio dosta loš, što je Barsa iskoristila. Na poluvremenu je novi šampion Evrope vodio 14:10.

Vesprem je imao odličnu šansu za preokret u nastavku, jer posle serije 3:0 protivnička ekipa nije punih sedam minuta postigla gol. U poslednjem momentu se Barsa ipak budi i uspeva da zadrži prednost.

Ovo je za Barselonu bila ukupno deveta titula , namenjena najboljem u Evropi.