Het trik Kristijana Ronalda za povratak na +4 (VIDEO)

Rapoloženi golgeteri u Primeri - na četiri utakmice čak 19 golova

• 0

Čak 19 golova postignuto je na četiri utakmice današnjeg programa španske Primere. Madridski Real trijumfovao je u gradskom derbiju na gostovanju Atletiku i opet odmakao Barseloni na plus četiri boda. Het trik na utakmici postigao je najbolji igrač i strelac blankosa Kristijano Ronaldo.

Portugalac je postigao prvi gol na utakmici u 25. minutu a zatim je mrežu jorgandžija pogađao i u 68 - za 2:1, nakon što je Falkao u 55. izjednačio, kao i iz jedanaesterca u 83. za 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Kaljehon u 88. minutu.

Kristijanu Ronaldu to je 40. gol u prvenstvu (sedmi het-trik), pa je na čelu liste strelaca opet pretekao Barseloninog asa Argentinca Lionela Mesija, koji je postigao 39.

Valensija se posle ubedljivog trijumfa nad Rajom vratila na treću poziciju, gde će ostati bar do sutra kad Malaga gostuje Viljarealu. Golove za slepe miševe postigli su Žonas u 41. i 77. iz penala, Žordi Alba u 70 i Ernandes u 88. Počasnilaca pogodak za goste postigao je Kosta u 72. Bila je ovo prva pobeda Valensije posle posta od četiri utakmice.

Atletik Bilbao je u poslednjim minutima stigao do boda u Granadi, iako je skoro sat vremena imao igrača više. Fudbaler domaćih Huan Romero postigao je vodeći pogodak već u drugom minutu ali je nešto više od pola sata kasnije isključen a Ljorente je propustio priliku da iz jedanaesterca izjednači.

Granada je u 74. minutu udvostručila prednost ali su uporni Baski izvukli bod. Najpre je Ljorente u 81. smanjio na 2:1 da bi konačnih 2:2 postavio Laskurain u 87. minutu utakmice.ilbao

Levante je dva puta vodio u Hihonu, ali je ostao bez bodova.

Valdo je u 16. minutu postigao prvi gol na utakmici. Izjednačio je Treho pet minuta kasnije. Gosti su drugi put stekli prednost u 64. minutu preko Konea, ali su gosti preko Lore u 74. i Sangoja u 84. napravili potpuni preokret i stigli do tri važna boda u borbi za opstanak.

Atletico Madrid 1-4 Real Madrid footyroom.com by footyroom

Valensija - Rajo Valjekano 4:1

(Žonas 41, 77p, Alba 70, Ernandes 88 - Kosta 72)

Granada - Bilbao 2:2

(Romero 2, Heiho 74 - Ljorente 81, Laskurain 87)

Hihon - Levante 3:2