ZLATIBORAC MEZE ZA PARTIZAN: Četiri gola crno-belih pred povratak u Beograd! (FOTO)

• 6

Po kiši i na planinskom vazduhu, fudbaleri Partizana ostvarili su pobedu na poslednjem meču prvog dela priprema za narednu sezonu - ubedljivo je savladan Zlatiborac na Zlatiboru 4:0.

Na stadionu "Švajcarija" je i uprkos lošem vremenu bilo dosta ljudi koji su uživali u goleadi srpskog šampiona.

Zlatiborac - Partizan 0:4 (0:2)

(Kojić 21, Ninković 33, Golubović 53, Marinković 60)

ZLATIBORAC: Filipović, Todorović, Ristanović, Kostadinović, Đorđević, Stanić, Hamzić, Lazović, Luković, Mudrinić, Milosavljević.

U igru su ulazili: Jovanović, Jezdimirović, Mihailović, Avdić, Ilić, Ječmenica, Udovičić, Savić, Vilaret i Vujović.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Balažic, Fabrisio, Bandalovski, Jevtović, Grbić, Babović, S. Ilić, Ninković, Kojić.

U igru su ulazili: Lukač, Grbović, Ostojić, Bošnjak, Bogosavac, Čermelj, Glavčić, Lukić, Marinković, Luka, Golubović i Perišić.

Crno-beli su poveli u 21. minutu - strelac je bio Kojić na asistenciju Vilićevića sa desne strane. Loptu je primio u kaznenom prostoru i šutirao u bliži ugao.

Deset minuta kasnije je kapiten Saša Ilić promašio prazan gol posle akcije Vulićevića i Kojića, a u 37. minutu Partizan ipak stiže do drugog pogotka. Lepa akcija: Babović je petom proigrao Ninkovića, da bi mladi vezista silovito šutirao iskosa, sa oko sedam metara, i lako matirao golmana domaćih.

U drugom poluvremenu, trener Milinković je napravio brojne izmene.

U 53. minutu, gol je postigao Marko Golubović, a konačan rezultat je sedam minuta kasnije postavio Nenad Marinković. Golubović je inače doživeo povredu sredinom drugog poluvremena, pa je ostatak meča Partizan odigrao sa desetoricom igrača na terenu.

Ekipi se još nisu pridružili članovi omladinske reprezentacije Andrija Živković, Ivan Šaponjić i Miladin Stevanović.

Crno-beli se vraćaju za Beograd, gde će se odmarati dva dana, a potom nastaviti pripreme u Sloveniji.

Crno-beli su u prvoj proveri u nedelju pobedili Slogu iz Bajine Bašte sa 3:0.

Prvu zvaničnu utakmicu u novoj sezoni fudbaleri Partizana odigraće 14. jula u Beogradu protiv gruzijske ekipe Dila Gori u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.