SP (U-19): Poraz srpskih juniora zbog 23 izgubljene lopte!

Izabranici Aleksandra Bućana u osmini finala igraće protiv Australije

• 0

Reprezentacija Srbije, igrači do 19 godina starosti, doživela je prvi poraz na Svetskom prvenstvu koje se održava na Kritu.

Izabranici selektora Aleksandra Bućana u borbi za prvo mesto u grupi „D“ izgubili su od selekcije domaćina Grčke rezultatom 69:60 (15:20, 18:17, 13:10, 23:13), pa ih u osmini finala, u sredu od 20 časova, čeka duel protiv Australije.

Spske nade su u meču protiv Grka izgubile čak 23 lopte, pa je poraz došao kao logična posledica takve dekoncentracije. Srpski juniori su većim delom meča bili u vođstvu, ali su Grci u poslednjoj četvrtini napravili ključnu prednost i stigli do trijumfa.

Srbija je do rekordne prednosti (24:15) stigla na početku drugog perioda, ali je Toliopulos sa dve uzastope trojke poravnao rezultat – 27:27 (17. minut). Turbulentno prvo poluvreme okončano je pogotkom Stefana Pena iza linije 6,75 za vođstvo Srbije - 37:33 posle prvih 20 minuta igre.

Odnos snaga nije se menjao većim delom treće četvrtine. Obe ekipe su bile prilično nervozne, puno grešile i teško dolazile do lakih poena, ali su reprezentativci Srbije ipak čuvali minimalnu prednost – 47:45 (28. minut).

Posle dugo vremena domaća selekcija je u 34. minutu preko Skoulidasa i Mitoglua prešla u vođstvo - 52:48. Naš tim se nešto kasnije posle sedam uzastopnih poena Dorsija našao u daleko težoj situaciji - 59:49. Pokušavali su srpski reprezentativci da do kraja susreta dođu do preokreta, prepolovili zaostatak trojkom Vanje Marinkovića (62:57), ali vremena da se ispave propusti i greške iz poslednje četvrtine više nije bilo – 69:60.

Najefikasniji u našoj ekipi bio je Đoković sa 14 poena, ujedno i jedini dvocifreni.

СРБИЈА: Пено 3, Аранитовић 3, Маринковић 9, Остојић 6, Р. Ђоковић 14, Стојановић 5, И. Ђоковић 2, Лазаревић 2, Симанић 5, Глишић, Вучетић 9, Миладиновић 2.