NIŠTA OD MEDALJE! Srpski juniori ispali sa Mundobasketa

Juniori Srbije doživeli poraz u osmini finala od Australije 69:56 i tako ispali iz daljeg takmičenja

• 1

Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije (do 19 godina) godina poražena je od Australije 69:59 (21:18, 21:9, 18:17, 9:12) u osmini finala Svetskog prvenstva na Kritu.

Orlići su tako završili takmičenje iako su bili jedni od favorita za medalju.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Stojanović sa 15 poena,dok je Vanja Marinković ubacio 11..

Srpski juniori su sasvim solidno počeli utakmicu na Kritu i posle pet vezanih poene Vanje Marinkovića poveli sa 10:3 u četvrtom minutu. Međutim, Australijanci su brzo odgovorili trojkama Džeka Klarka i Dejana Vasiljevića i furioznom serijom 13:1 preokrenuli rezultat. Imao je rival i osam poena prednosti (21:13), ali su naši repezentativci na kraju prve četvrtine ipak uspeli da uhvate priključak – 21:18.

Međutiim, Australijanci su u nastvku duela preko snažnog Vasiljevića i odličnog skakača Džeka Mekvejga u potpusnosti preuzeli kontrolu utakmice, bili daleko precizniji u napadu, postigli pet trojki iz deset pokušaja, dok je naš tim šutirao iz igre skromnih 32% uz 11 izgubljenih lopti. Rezultat takvog odnosa snaga posle 20 minuta igre ogledao se u deficitu od 15 poena – 42:27.

Serija od 5:0 na startu drugog poluvremena dala je nadu da reprezentativci Srbije mogu do preokreta. Ali, rival je ponovo uzvratio i u 25. minutu došao do rekordne prednosti – 48:32. Utakmica je tim momentima bila definitvno odlučena, iako se naš tim, inače najmlađi na šampionatu, borio do samog kraja. Jednostavno malo je toga na današnjem meču polazilo za rukom kapitenu Lazareviću i njegovim drugovima da bi se izborio plasman u četvrtfinale šampioanta. Šut nikako nije služio srpske juniore, napravljene su brojne greške, a rival je sve propuste umešno kažnjavao do samog kraja susreta – 69:56.

Australija - Srbija 69:59 (21:18, 21:9, 18:17, 9:12)

AUSTRALIJA: Vasiljević 15, Glover, Krebs, Vilson 3, Blagojević 4, Mekdovel – Vajt 7, Vajt 5, Klark 15, Mekvejg 18, Hanter 1, Gak 1, Mekej.

SRBIJA: Peno, Aranitović 1, Marinković 11, Ostojić 2, R. Đoković 6, Stojanović 15, I. Đoković 2, Lazarević 3, Simanić 6, Glišić, Vučetić 10, Miladinović.