Mladi košarkaši Srbije gaze na Evropskom prvenstvu!

Reprezentacija Srbije do 20 godine pobedila je selekciju Letonije sa 69:56

• 1

Mlada reprezentacija Srbije, igrači do 20 godina starosti, uspešno je startovala na Evropskom prvenstvu koje se održava u Linjanu (Italija). Izabranici selektora Vladimira Đokića u meču drugog kola grupe „B“ savladali su selekcije Letonije. Krajnji rezultat ne govori dovoljno koliko je naš mladi tim morao da uloži truda i energija kako bi stigao do prvog trijumfa na šampionatu: Srbija – Letonija 69:56 (18:17, 14:14, 21:17, 16:8)

Sve specifičnosti premijernih mečeva na velikim takmičenjima i ovoga puta su došle do punog izražaja.

Nisu reprezentivci Srbije nikako u prvoj četvrtini mogli da dođu do prepoznatljive, tečne i jednostavne igre. Marko Tejić je bio najraspoloženiji na početku susreta što je bilo dovoljno za minimalnu prednost posle prvog perioda – 18:17.

Do prvog ozbiljnijeg vođstva – 30:23 naš mladi tim je došao u 16. minutu posle nekoliko uspešnih akcija Dragana Apića i trojke Dejana Davidovca. Uporni Letonci koji su bezuspešno forsirali šut za tri poena, ali i bili puno bolji u ofanzivnom skoku, došli su na korak od izjednačenja na kraju prvog poluvremena – 32:31.

Reprezentativci Srbije su drugo poluvreme počeli serijom 6:0 i taman kad se činilo da će uspeti da prelome utakmicu, Letonci su žestoko uzvratili i poveli sa 36:42 (25. minut). Nisu se demoralisali izabranici selektora Đokića, već su preko Ognjena Jaramaza, Marka Tejića i Dejana Davidovca još jednom preokrenuli rezultat – 58:50 (32. minut).

Poraslo je samopouzdanje našem mladom timu, napadi Letonaca su konačno zaustavljeni, a posle trojke Marka Gudurića u 35. minutu i vođstva od 63:50 put prema trijumfu bio je trasiran.

SRBIJA: Rebić 5, Zagorac 7, Gudurić 10, Rakićević 6, Apić 10, Babović, Jaramaz 5, Davidovac 11, Bursać, Kaplanović 4, Šalić, Tejić 11.

LETONIJA: Engers, Lomazs 10, Zvigurs 2, Plavnieks 2, Meznijeks 14, Gluditis 9, Paze, Smits 13, Geks 5, Jaunzems 1, Malmanis, Stradnijaks.

U trećem kolu grupe „B reprezentacija Srbije u četvrtak od 16:30 časova igra protiv selekcije Bugarske.