SRBIJA JE U FINALU EP: Turci udarali i pesnicama, ali su doživeli debakl u režiji Gudurića

Za zlatnu medalju borićemo se protiv selekcije Španije...

• 15

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Italiji pošto je u borbi za medalju deklasirala selekciju Turske rezultatom 81:58 (10:17, 27:8, 19:13, 25:20)

Bila je ovo deveta pobeda srpskog tima koji nema nijedan poraz, a za zlato u nedelju (21.00) će se boriti protiv selekcije Španije koja je sa 70:61 savladala Francusku. Srbija je pitanje pobednika rešila u drugoj deonici kada je imala 12 poena viška na poluvremenu. Sjaajna odbrana rezultirala je tome da Turci daju samo dva poena za osam minuta.

Ako je neke dileme i bilo, ona je odgonetnuta u trećoj deonici gde su itabranici Vladimira Đokića imali i plus 22. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Gudurić sa 21 poenom, Jaramaz je ubacio 14, Rebić 12, Tejić 11, a Zagorac 10. S druge strane, Ugurlu je imao 12,a Ezmizrak 11.

Svoju nervozu Turci su ispoljili na početku treće deonice kada se Ezdemiroglu najpre sukobio sa Tejićem, a potom je i pesnicom u leđa udario Zagorca.

Prvih pet minuta proteklo je u izjednačenoj borbi. Srbija je imala poen viška (8:7), ali su Turci iskoristili naš pad koncentracije i vrlo brzo stigli do 17:10. Briljirao je Košut koji je za četvrtinu ubacio 10 poena. Zahvaljujući trojkama Rebića i Jaramaza, koji je ubacio sedam poena u prvih 10. minuta, Orlići su samo sa poenom zaostatka otišli na prvi odmor (16:17).

Turci nisu uspeli da daju nijedan koš u prvih pet minuta druge četvrtine čime se produbila serija Srbije od 14-0. Krenulo je od Tejića i Zagorca, a završio ju je Tejić sa linije penala.

Na isteku 17. minuta na semaforu je stajalo 28:17, nakon kontre Tejića, dok su Turci svoj prvi poen postigli u 18. minutu. I to sa linije penala (28:18). Srbija je na 1.11 do kraja poluvremena imala 34:20, kada je Ezmizrak pogodio trojku iz ponovoljenog napada.

To je bio signal za Vladimira Đokića da zatraži tajm-aut. Epilog svega je izigrana odbrana Turske i dva poena za Davidovca koji nije iskoristio i dodatno bacanje (36:23). Na kraju poluvrmeena 37:25. Najefikasniji u našem timu tokom prvih 20 minuta bili su Tejić sa 9, Jaramaz i Rebić sa 7 poena.

Ozbiljne varnice viđene su na početku treće deonice. U klinču su bili Tejić i Ezdemiroglu koji je skupio ofanzivni skok. Nedugo zatim Gudurić je pogodio trojku za 40:25. Svoju nervozu Ezdemiroglu je ispoljio i na Zagorcu kog je pokušao da udari pesnicom u leđa.

Gudurić je pogodio novu trojku za Srbiju u 23. minutu i na semaforu je stajalo 43:27. Najpre jedan poen, a potom trojka Zagorca odveli su Srbiju na velikih +20 u 25. minutu. Prazan hod od minut i po Turci su iskoristili i smanjili na -14, ali su Zagorac i Tejić ponovo odveli naše na 51:33, da bi treća četvrtina završena vođstvom Srbije 56:38.

Trojkom Gudurića u 32. minutu, Srbija je došla do najveće prednosti na utakmici (61:40), dok je košarkaš Zvezde u tom momentu zabeležio svoj 13. poen. Kako je vreme odmicalo Turci su polako smanjivali, ali je Srbija ponovo u finišu stigla do plus 17 (minut pre kraja) i do konačnih 81:58.