Srpski juniori i juniorke bez medalje na Evropskom prvenstvu!

Od šest srpskih predstavnika najbolje rezultate su ostvarili Atina Kamasi koja je bila 10. u bacanju koplja i Aleksandar Grnović koji je zauzeo 9. mesto u desetoboju

• 0

Evropsko prvenstvo za starije juniore i juniorke u atletici ove godine održano je u Švedskoj u gradu Eskilstuna. Takmičenje je okupilo preko 1000 atletičara iz 50 zemalja Evrope, što je rekordan broj ovog takmičenja. Našu zemlju predstavilo je šest atletičara koji nažalost nisu uspeli da dođu do pobedničkog postolja.

Prvog dana na stazu je izašla Danica Gogov koja je zauzela 23. mesto na 10km hodanje za 51 minut i 83 stotinke.

Barjaktarević Zorana nažalost nije uspela da se plasira u finale na 100 metara, pošto je svoje takmičenje završila u kvalifikacijama sa rezultatom 11.96.

U trci na 400m prepone imali smo dve predstavnice koje nisu uspele da izbore mesto u finalu. Jelena Grujić je u kvalifikacijama zauzela 19-to mesto sa rezultatom 1:01,38, dok je Zorana bila odmah iza nje sa rezultatom 1:02,82.

Atina Kamasi je hicem od 49.38 metar uspela da izbori svoje mesto u finalu, te je poslednjeg dana takmičenja, zauzela 10. mesto u ukupnom plasmanu sa najboljim rezultatom od 50.71 metar. Prvo mesto u bacanju koplja zauzela je Andrejčik Marija iz Poljske – 59.73m, drugo mesto je pripalo Kocini Aneti iz Letonije – 58.88m, a treća je bila Ostrovska Aleksandra iz Poljske – 56.24m.

Aleksandar Grnović je novim ličnim rekordom u desetoboju zauzeo devetu poziciju sa 7315 bodova. Bronzu je osvojio Maksim Andraloits iz Bugarske (7717), drugo mesto je pripalo Karstenu Varholmu iz Norveške (7764), a zlato je otišlo u ruke Janu Doležalu iz Češke (7929).

Podsetimo, da je na Svetsko prvenstvu za mlađe juniore i juniorke u Kaliju u Kolumbiji Milica Gardašević u finalu osvojila šesto mesto.