NEMA KRAJA USPEHU SRPSKIH SPORTISTA: Streljašice vicešampionke Evrope!

Ženska juniorska reprezentacija Srbije u streljaštvu osvojila je srebrnu medalju sa 1.723 krugova, čime je postavila i novi ekipni juniorski državni rekord

• 3
Olimpijski tim, streljaštvo, reprezentacija Srbija Foto: Tanjug/Nenad Milošević

Ženska juniorska reprezentacija Srbije u streljaštvu osvojila je u Mariboru ekipnu srebrnu medalju u disciplini MK puška trostav, prvog dana prvenstva Evrope u gađanju malokalibarskim oružjem.

Nit' manje zemlje, nit' više šampiona: Srbijo, da li si svesna uspeha svojih sportista?

Srbija je do odličja došla rezultatom 1.723 krugova (Babić 584, Vukašinović 572, Armuš 568), što je ujedno i novi ekipni juniorski državni rekord.

Zlatna medalja pripala je Rusiji sa 1.728 krugova, dok je bronzu osvojila Švajcarska sa 1.711 krugova.

U pojedinačnoj konkurenciji discipline MK puška trostav za juniorke srpska reprezentativka Milica Babić zauzela je peto mesto rezultatom 418,6 krugova.

Pobedila je Ruskinja Julija Zikova sa 451,9 krugova ispred dve takmičarke iz Švajcarske, Marine Bosiger sa 450,8 i Vanese Hofšeter sa 439,3 krugova.