ZATO ŠTO JE LORD: Bentner doneo penale Volfsburgu u 89. minutu, a potom dao odlučujući (VIDEO)

Vukovi na svom terenu savladali Bavarce tek posle penala

• 0

Da, to je Niklas ''Lord'' Bentner!!! Čovek koji je predmet sprdnje na svim društvenim mrežama par godina unazad, ali i čovek koji je srušio Bajern iz Minhena i doneo Volfsburgu Superkup Nemačke - 1:1 (5:4).

Danski reprezentativac ušao je u igru u 70. minutu, pri vođstvu Bavaraca od 1:0, i uspeo je da iskoristi asistenciju De Brujnea minut pre kraja za penale u finalnom meču. A tamo je pogodio onaj za 5:4, pošto je prethodno Kasteles odbranio šut Ćavija Alonsa u drugoj seriji.

Nakon prvog poluvremena gde je viđeno nekoliko dobrih šansi na obe strane, Bajern je poveo u 49. minutu preko Robena i bio na pragu svog petog Superkupa. Zanimljivo, to je jedini trofej koji nedostaje Pepu Gvardioli, a vredi pomenuti i to da je debi za Bavarce imao Arturo Vidal. Zaradio je žuti karton i pogodio u penal seriji.