Jaja Ture prevodio marš "građana" kroz Birmingem! (VIDEO)

Mančester Siti je lako slavio u poslednjem meču prvog kola Premijer lige

• 1

Vicešampion iz prethodne sezone odlično je započeo novu sezonu Premijer lige. Mančester Siti je bez muke deklasirao na gostovanju Vest Bromvič Albion 3:0.

Jaja Ture je za 24 minuta rešio pitanje pobednika sa dva gola, a u drugom poluvremenu je tijumf samo potvrđen. Igrao se 9. minut kada je reprezentativac Obale Slonovače dobio povratnu loptu na ivici šesnaesterca i raspalio po njoj, a lopta je na svom putu zakačila jednog defanzivca VBA, promenila pravac i završila u mreži.

On je i duplirao prednost golčinom petnaestak minuta kasnije kada je poveo jednu kontru, napravio dupli pas sa Bonijem koji mu je dodao loptu "na tacni" na ivici šesnaesterca, a ovaj je poslao u gornji levi golmanov ugao. Još jedna vrhunska golčina u prvom kolu.

Konačan rezultat je postavio na isteku sat vremena igre kapiten "građana" Kompani posle kornera koji je izveo David Silva, a Belgijanac ju je sa prve stative odličnim udarcem glavom poslao u gol.

Aleksandar Kolarov našao se u startnoj postavi i odigrao je čitav meč za gostujuću ekipu.