Bundesliga: U Bremenu autogol kakav dugo nije viđen, Igolštat za istoriju! (VIDEO)

Novajlija u ligi već na startu sezone zabeležio pobedu, prvu ikada u elitnom društvu, i to u Majncu

• 0

Najubedljiviju pobedu u utakmicama prvog kola Bundeslige odigranih u subotu zabeležio je Šalke u gostima na Vezeru, gde je tim Andrea Brajtenrajtera savladao domaći tim rezultatom 3:0!

Apsolutni hit meča bio je autogol kakav se ne viđa često, u režiji defanzivca ekipe iz Bremena, Čeha Teodora Gebre- Selasija u 34. minutu, kada je sa ivice kaznenog prostora lobovao svog golmana Vidvalda i doveo Kraljevsko plave do prednosti.

Bio je to zaista nesvakidašnji autogol koji je, kako se kasnije ispostavilo, bio uvod u poraz Verdera.

Preostale golove za Šalke postigli su Maksim Čupo-Moting i Klas Jan Huntelar.

Za Šalke je u prvoj postavi zaigrao Matija Nastasić, ali je izašao već u 13. minutu zbog povrede.

Istorija je u subotu ispisana za Ingolštat!

Klubu iz Bavarske ovo je prva sezona u Bundesligi i odmah na startu Ingolštat je poručio svima da tu želi da ostane, pobedom protiv Majnca u gostima - 1:0.

Strelac gola koji će biti upisan u sve klupske almanahe bio je Hinterser.

Još jedan novajlija u ligi dobro je startovao u elitnom društvu u koje se vratio posle 33 godine. Darmštat je remizirao sa Hanoverom na svom terenu (2:2), a oba gola za ekipu iz Hesena postigao je Marsel Heler.

Golove za Majnc postigli su Benšop i Sulu, koji je poslao loptu u svoju mrežu.

Dan ranije, u premijernom duelu nove sezone, Bajern je deklasirao Hamburger 5:0.