Sjajan rezultat Jokanovog Makabija u Bazelu, Hrvati golčinom utišali Elbasan!

Napadač Izraelaca Eran Zahavi apsolutni junak utakmice u Švajcarskoj. Posle dva gola Viktoriji Plzenj, postigao dva gola i u Bazelu!

• 2

Sećate li se kako je Makabi Tel-Aviv krenuo u kvalifikacije za Ligu šampiona?

Blamažom protiv malteškog Hibernijansa (2:1), a sada je tim srpskog trenera Slaviše Jokanovića na pragu ulaska u grupnu fazu elitnog takmičenja!

Izraelci su odigrali sjajnih 2:2 na teškom gostovanju Bazelu u prvom meču plej-ofa, pa će u revanšu imati bolju početnu poziciju od neprikosnovenog prvaka Švajcarske. Naravno, samo naivni mogu reći da je Jokanov tim sada veliki favorit za prolaz, ali reklo bi se da nikad nije bio bliži ulasku u odabrano društvo.

Junak gostiju bio je neverovatni Eran Zahavi, dvostruki strelac za Makabi!

Zahavi je najpre doveo u vođstvo goste, potom su Švajcarci preokrenuli pogocima Delgada i Embola, da bi Zahavi u 6. minutu nadoknade novim golom izazvao nevericu među navijačima Bazela.

Ovaj fudbaler je potpuni hit jer je i u revanšu prethodne runde protiv Viktorije Plzenj, u takođe postigao oba gola!

Prvak Hrvatske Dinamo Zagreb ostvario je još bolji rezultat nego Makabi.

Ekipa Zorana Mamića pobedila je albanski Skenderbeg u Elabasanu rezultatom 2:1, a pobednosni gol, i to kakav, postigao je Pivarić u 93. minutu.

Vezni igrač gostiju je sa ivice kaznenog prostora hirurški preciznim udarcem pogodio suprotni ćošak i obezbedio svom timu veliku zalihu pred revanš.

Vrlo blizu plasmana u Ligu šampiona je i Valensija.

Španci su na Mestalji savladali Monako rezultatom 3:1, što bi za tim kakav je Valensija trebalo da bude sasvim dovoljna prdnost da eliminiše sastav iz Kneževine..

Ključni momenat dogodio se u 86. minutu kada je Feiguli postigao pogodak i postavio konačan rezultat.

Posle prvih mečeva plej-ofa sa velikom sigurnošću se može konstatovati da je Šahtjor ispunio cilj pobedom u gostima protiv Rapida, ali će zato velike borbe biti u revanšu duela Seltik-Malme, pošto je prvi meč završen pobedom škotskog velikana 3:2.

Junak ekipe za koju igraju srpski internacionalci Đurđić i Rodić (stigao ovog leta iz Rada), bio je Jo Inge Berget, koji je postigao oba gola za Šveđane, a drugi u 95. minutu, na ogromno zadovoljstvo saigrača i trenera Hereidea.