Rašović blizu Lige Evrope, magičan preokret Dortmunda, PAOK demolirao Dance (VIDEO)

Ekipa srpskog trenera stekla značajnu prednost protiv Red Bula u prvoj utakmici plej-ofa za plasman u grupnu fazu

• 2

Još jedan srpski trener na dobrom je putu da odvede svoj tim u grupnu fazu evopskog takmičenja.

Dan pošto je Slaviša Jokanović ostvario obećavajući rezultat sa njegovim Makabijem u Bazelu, u prvom meču plej-ofa za Ligu šampiona, i Vuk Rašović je napravio veliki, baš veliki korak na poslednjoj stepenici ka Ligi Evrope.

Njegov Dinamo Minsk savladao je u prvoj utakmici poslednje runde kvalifikacija prvaka Austrije Red Bul Salcburg rezultatom 2:0, a najzaslužniji za takav epilog bio je srpski internacionalac Nenad Adamović, asistent i strelac gola u trećem minutu nadoknade drugog poluvremena!

Goste je prvo "načeo" Rasadkin u 57. minutu, da bi nekadašnji igrač kulskog Hajduka u samoj završnici utakmice postigao neverovatno važan gol za Dinamo i njime možda i presudio Austrijancima, koji su se iz kvalifikacije za Ligu šampiona prebacili u doigravanje za drugo po jačini evropsko takmičenje, posle eliminacije od Malmea.

Lud meč odigran je u Norveškoj, gde je Od vodio sa 3:0 protiv Borusije Dortmund posle samo 22. minuta. Samjuelsen, Nordkvele i Rud su doveli Vikinge u vođstvo, ali su Obemejang sa dva, i Kagava i Mikitarijan spečili iznenađenje i napravili veliki preokret u drugom poluvremenu.

PAOK je u Solunu deklasirao Brombi sa ubedljivih 5:0 i faktički već osigurao grupnu fazu Lige Evrope. Na kracatoj Tumbi crno-bele su do pobede predvodili Mak, koji je postigao tri gola, dok su po jedan dodali Pelkas i Rodrigez.